На Волині міліє не тільки   Світязь та інші озера Шацького району,  а й річка Прип’ять.

В окремих місцях русло взагалі  перетворилося в болото, або ж щільно поросле очеретом, – йдеться на сайті  Волинської  обласної ради.

68-річна Галина з села Кримне розповіла, що в людських криницях майже немає води. “Мені, щоб добратися до води потрібно спустити відро аж на 8 кадубів, а раніше було всього на три. Ми ніколи ще такого не бачили. Зі страхом чекаємо зими”, – бідкалася жінка.

Вона переконана, що нинішня проблема пов’язана з тим, що вийшла з ладу одна із гідротехнічних споруд на Прип’яті, яка регулювала воду. Розповідає, що раніше вода в річці була “до моху”.

До такої ж думки схиляється й Кримненський сільський голова Руслан Курижко. Він каже, що шлюз знаходиться на балансі Державного агенства водних ресурсів України, яке повинно було би забезпечити ремонт цього об’єкта.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Розповіли, чому катастрофічно міліє Світязь і як його врятувати

Зазначають. що голова обласної Ірина Вахович   ініціює створення робочої групи, завдання якої вияснити причини нинішньої ситуації та внести пропозиції щодо вирішення проблем обміління водойм, аби не допустити до екологічної катастрофи.