Врятувати від засухи Світязь, за словами директорки Шацького національного природного парку Марії Христецької, міг би шлюз, який регулює рівень води в озері. Проте,  гідроспоруда знаходиться в аварійному стані, а відтак потребує термінового ремонту у вкрай стислі терміни.

Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Нагадаємо, у озеро Світязь почало катастрофічно міліти. Вода продовжує відходидити від берега.

«Окрім того, складнощів додає й те, що ця споруда досі не перебувала ні у кого на балансі. А тому, в ході обговорення проблематики питання, прийнято рішення звернутися до Шацької територіальної громади з метою взяття на баланс вказаної споруди. Це дасть можливість забезпечити фінансування ремонту шлюзів»,- прокоментував ситуацію начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський.

До слова, науковці  підтверджують погіршення стану водних екосистем через прогресуючі процеси зменшення річкового стоку та водозабезпеченості територій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Показали катастрофічні масштаби обміління Світязя. ФОТО

Зазначають, що  на сьогоднішній день спостерігається зниження рівнів води ґрунтового і напірного горизонтів. Це ще одна з причин зниження рівня води у Світязі.

Висновок науковців щодо обміління озера Світязь: