Єдина сесія на 5 років, яку розпочинає не голова обласної ради, а керівник територіальної виборчої комісії. За трибуною – Іван Лазарко, саме він офіційно представляє новообраних депутатів під час їхньої першої спільної сесії в такому складі. 

Офіційно Волиньрада налічує 64 обранці, але двох з них з них на сесії не було. Загалом депутати були обрані від 7 політичних сил. Найбільше мандатів у  партії “ЗА Майбутнє” (22), найменше – у партії “Сила і Честь (4).

У першу годину засідання створили фракції в обласній раді та затвердили їхніх керівників.

Тож ситуація така: найбільшою стала фракція партії “ЗА Майбутнє”, до якої увійшли 22 депутати. Очолив її Ігор Лех.

До фракції ВО “Батьківщина” увійшло 9 депутатів під головуванням Андрія Козюри. У “Європейській Солідарності” – 8 депутатів, керуватиме ними Юлія Вусенко. Стільки ж обранців громади об’єднались у фракцію “Слуга народу”, яку очолив Ігор Лісовський. Керівником “Свободи” знову став Анатолій Вітів, у її складі – 7 депутатів, “Аграрна партія України” представлена чотирма депутатами, голова фракції – Ігор Волошенюк.

Кандидатура на посаду голови обласної ради одна – Григорій Недопад. Він у місцевому самоврядуванні не нове обличчя, адже до цього був першим заступником Луцького міського голови. Під час таємного голосування його підтримали майже усі депутати.

Також шляхом таємного голосування вибрали двох заступників голови Волинської обласної ради. Брали участь у голосуванні усі партії, крім “Європейської солідарності”. Першим заступником обрали свободівця Юрія Поліщука, він і в минулому скликанні обіймав цю посаду. Також правою рукою керівника облради буде Григорій Пустовіт (він є членом фракції “Батьківщина”, раніше працював секретарем Луцької міської ради).

Насамкінець депутати проголосували за склад профільних комісій. Зробили це, незважаючи на суттєві розбіжності у поглядах та з кількома пропозиціями аби швидше почати працювати, бо до кінця цього року мають скликати ще одну сесію і проголосувати за бюджет.

Більше облич та емоцій цього дня – у фоторепортажі Поліни Березюк.