Під гаслом «Робітнича професія – перспективне майбутнє» у професійно-технічному училищі Рівненської АЕС відбувся День відкритих дверей. Випускники 9-х та 11-х класів дізнались про заклад, умови вступу та професії, які можна опанувати в училищі.

Більше про перспективи навчання – у сюжеті.

«Наші навчальні потужності, навчальні майстерні, навчальні лабораторії забезпечені усім необхідним обладнанням. Ми стараємося поповнити, поновити, модернізувати обладнання, щоби, як то кажуть, крокувати у ногу із часом», – розповів представник адміністрації ПТУ РАЕС Ростислав Петрик.

Познайомили старшокласників з освітнім закладом викладачі ПТУ. Вони провели  екскурсію навчальним корпусом. Також учні ліцеїв побували у шести навчально-виробничих майстернях.

Цього дня з нетерпінням чекала Анастасія – дев’ятикласниця Старорафалівської гімназії. Каже, що бажання вступити до ПТУ з’явилось цьогоріч під час навчання у Ядерній школі РАЕС.

«Ми поспілкувалися з деякими викладачами, і вони справді сказали, що чекають дівчат у ПТУ, і я хочу піти на спеціальність «слюсар з вентиляційного обладнання». Я дуже мрію пов’язати своє майбутнє з РАЕС і працювати на атомній станції», – поділилася старшокласниця.

Навчатися у професійно-технічному училищі проявили бажання й інші старшокласники.

Гості поспілкувалися і з учнями ПТУ, які теж брали активну участь у проведенні профорієнтаційного заходу. Вони розповідали про обрані професії, чим вони цікаві та важливі.

Другокурсник Костянтин – майбутній слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.

«ПТУ – це дуже великі перспективи. Ви отримуєте тут стипендію. Вам видають все потрібне для навчання. І тут самі викладачі і станція зацікавлені в тому, щоб ви були працівником на ній і працювали в цьому великому тандемі та приносили користь не тільки нашому місту, а й усій Україні, тому що це дуже велика, потрібна і важлива галузь», – вважає учень ПТУ.

У 2022-2023 навчальному році в училище планують прийняти 66 здобувачів освіти у три навчальні групи. Дві формуватимуть із випускників дев’ятих класів, і одну – з 11-х.

«Відповідно на базі 9-х класів це будуть слюсарі з ремонту реакторно-турбінного устаткування  і слюсарі-вентиляційники, а на базі 11-х класів – електрослюсарі з ремонту розподільчих пристроїв», – пояснив Ростислав Петрик.

Прийом документів у ПТУ розпочнеться 15 червня і триватиме до 17 серпня. Потім  проходитимуть вступні іспити.

«Вступні іспити проводять у нас в закладі. Відповідно учні, які вступають на базі 9 класів, складають математику, фізику і українську мову, а ті, хто вступає на базі 11 класів, складають тільки математику і фізику», – повідомив представник адміністрації ПТУ.

У зв’язку з воєнним станом навчання в ПТУ РАЕС відбувається за змішаною формою. Теоретичну частину учні опановують дистанційно, а виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві проходять очно. Цьогоріч документи про завершення профнавчання в ПТУ отримають 66 випускників закладу.