Завершився навчальний курс у Ядерній школі Рівненської АЕС. Це п’ятий випуск учнів ліцеїв та  професійно-технічного училища, які брали участь у профорієнтаційному проєкті. Випускникам вручили сертифікати про участь у проєкті та подарунки. Як це було – дивіться у сюжеті.

Підсумкова зустріч з атомниками відбулася в інформаційному центрі. Усього курс навчання  пройшли 39 учасників, з них 12 – учні ПТУ РАЕС.

«Чому ми за це взялися? Тому що ми розуміли, що якщо ми хочемо, щоб до нас приходили діти, зацікавлені в роботі на АЕС чи хоча б взагалі були зацікавлені в роботі у технічній сфері, маємо їм показати роботу станції неформально, з таких боків, з яких вони, може й, не очікували. Одна справа – побачити картинку чи послухати годину розповідь, а інша – коли сам бачиш обладнання технічне, електричне, бачиш людей, спілкуєшся з ними», – розповів представник адміністрації РАЕС Ігор Вітковський.

Унікальність проєкту «Ядерна школа РАЕС» у його масштабності. Адже знайомство з атомною станцією не обмежується однією екскурсією. Це не разовий захід – виписана  ціла програма, яка дає змогу всебічно познайомити старшокласників з атомним підприємством. І головна мета  проєкту – підготовка потенційного кадрового резерву.

«Досвід за ці роки, коли в нас проходить Ядерна школа, все-таки показує, що є в нас результат, що є зрушення вбік зацікавленості роботою атомної енергетики. Діти більше почали цікавитися цим напрямком, тобто ми все правильно робимо», – каже Ігор Вітковський.

Аби учні відчули  себе частинкою багатотисячного колективу атомників, вони упродовж навчального курсу брали участь у спортивних та соціальних проєктах РАЕС.

«Це дуже цікаво, захоплююче та буде про що поговорити зі своїми друзями і розказати про нашу Рівненську АЕС», – ділиться враженнями учасник Ядерної школи Леонтій.

«Мені дуже сподобалося в Ядерній школі, оскільки я дала відповіді на масу своїх запитань. Мені сподобалися керівники, які проводили нас, які допомогли дати відповіді на масу моїх запитань. Мені сподобався принцип роботи станції, адже я не розуміла, що, як до чого там», – висловилася учасниця Ядерної школи Анастасія.