Жителі села Струмівка Луцького району просять розібратися із заводом  ТОВ «Технологія Базальту», який нібито забруднює навколишнє середовище.

Про це йшлося у п’ятницю, 24 травня, під час засідання комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, – пише ІА ВолиньPost.

У міськраду надійшло звернення від мешканців щодо забруднення середовища ТОВ «Технологія Базальту», що у Струмівці. Обурені селяни прийшли на засідання комісії.

Ініціатор акції Олег Чирук каже, що на межі Луцька та початку села Струмівка відкрився завод мінвати «Технологія Базальту», який нібито травить формальдегідами людей.

Представники «Технології Базальту» на засідання комісії не з’явилися. Від заводу надіслали звернення, що поки тестують нову лінію, а відповідні органи не надають дозволів на роботу підприємства, бо викиди перевищують норму. Тож «Технологія Базальту» намагається через суд отримати документи.

Представник Держпродспоживслужби Назар Орел зауважив, що 10 липня 2017 року підприємство подало заяву на отримання рішення щодо можливості видачі дозволу на викиди шкідливих речовин. Документи розглянули і дійшли висновку, що ТОВ «Технологія Базальту» не може отримати дозвіл, оскільки такі підприємства повинні відмежовуватися від житлових масивів санітарно-захисною зоною. Її розмір біля «Технології Базальту», за поданими самим підприємством документами, складає 300 метрів, однак насправді – 85 метрів.

«Фактично у захисній зоні знаходяться житлові будинки, а також земельні ділянки. Тому ми видали документ, яким не дали можливість отримання дозволу», – пояснив він.

До початку роботи підприємство зменшило санітарну зону відповідним висновком до 85 метрів, однак після того проводили заміри і виявили перевищення показників за вмістом шкідливих речовин і його роботу призупинили. Відтак, підприємство звернулося до суду і скасувало висновок. Потім повторно зверталося до Держпродспоживслужби через різні суди з вимогою надати дозвіл. Нині чекають висновку Верховного суду.

«Протягом серпня-жовтня минулого року ми двічі проводили заміри на вміст забруднюючих речовин. У першому випадку було перевищення фенолу в повітрі у 2,3 рази. Це ми отримали на відстані від 235 метрів, тобто навіть за межами санітарно-захисної зони. Ситуація дуже складна», – констатував Назар Орел.

Члени комісії рекомендували регулярно проводити заміри на території впливу «Технології Базальту» без попередження, управлінню охорони праці також доручили провести позапланову перевірку щодо умов роботи, правоохоронців просять  втрутитися у ситуацію, адже підприємство працює без дозвільних документів.