Під Луцьком вже зовсім скоро розгорнуть два підрозділи територіальної оборони. Туди привезуть військову техніку, зброю та боєприпаси. Якщо ж раніше у таких військових частинах нараховували всього декілька чоловік, то нині буде окремий батальйон із кількох десятків військовослужбовців на постійній основі.

Штаб із 45 людей, що вже мають військовий досвід, готуватиме військових у сферах тактичної медицини, стрільб, вогневої підготовки, інженерної безпеки та інших. Основне завдання батальйону – захищати територіальну громаду та місто, наразі – в умовах миру, а також підготуватися до можливої небезпеки.

“Зараз завдання – розгорнути ядро для того, щоб у разі потреби на основі того ядра ми могли розгорнути повнокровну військову частину”, – пояснює підполковник батальйону територіальної оборони Луцька Олександр Адамович.

Вже певну кількість людей набрали, але наразі набір людей триває – ще є вакантні посади. Загалом на службу приймуть 45 людей, що вже мають військовий досвід. Їх утримуватимуть на умовах грошового та державного забезпечення. Весь штат планують набрати до 15 січня, а опісля відразу розпочати навчання. Таке рішення прийняли на сесії Луцькради у зв’язку з прийняттям закону про основи національного спротиву.

Такі самі підрозділи тероборони найближчим часом розгорнуть у Володимир-Волинському, Ковельському та Камінь-Каширському районах.