Сім тонн бурштину за рік видобуло комунальне підприємство “Волиньприродресурс”. Його у 2016-му році створила Волинська обласна рада, аби видобутком та продажем міді, торфу та бурштину збагачувати бюджет волинської громади. Наповнювати казну підприємство почало лише у 2020-му.

У «Волиньприродресурсу» є чотири ліцензії на бурштин, чотири на торф і одна на мідь. І хоч родовище міді у підприємства є, втім видобутком там не займаються. Проблема родовища в тому, що видобувати метал тут можливо лише шахтним методом видобуткуА грошей на будівництво шахти підприємство не має, потрібні інвестиції. А щоб їх отримати – депутати Волинської облради прийняли рішення змінити форму управління підприємства “Волиньприродресурс” – з комунального на приватне акціонерне товариство. При тому власником підприємства лишається облрада.

Деякі обранці Волинської громади назвали це рішення скандальним. Більше того, після тривалого обговорення та пошуку “зради” – усі представники фракції “Європейська Солідарність” у Волинській облраді демонстративно залишили сесійну залу.

Ті, хто проти, заявляють: така зміна – перший крок до приватизації підприємства. А тоді волиняни не зможуть контролювати роботу та доходи “Волиньприродресурсу”. Та чи означає це, що “бурштинове” підприємство більше не буде належати обласній раді та чи дійсно прийняте рішення – перший крок до приватизації “Волиньприродресурсу” – пояснив голова облради.

“Це робиться для того, щоб ми зберегли ліцензії і по міді, і по всіх інших корисних копалинах. І підприємство як працювало відкрито, так і буде працювати”, – запевнив Григорій Недопад.

Більше того, каже Григорій Недопад, вже акціонерне товариство “Волиньприродресурс” буде значно більш контрольованим, ніж комунальне підприємство.

За його словами, шляхом такої ж зміни статусу давно йдуть держпідприємства, такі як “Укрзалізниця”, “Укргазвидобування” та інші. Така зміна, кажуть в обраді, тільки на користь. Адже тепер підприємство зможе залучати інвестиції, зокрема, і на видобуток міді. Втім, власник у підприємства і далі на сто відсотків – Волинська обласна рада.