У шістьох українців – підозри на коронавірус. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Потенційних хворих ізолювали, в них  взяли аналізи, які вже перевіряють у лабораторії Центру громадського здоров’я. Водночас у чоловіка, в якого напередодні вперше в Україні виявили коронавірусну інфекцію, стан задовільний.

Чиновник запевняє: Україна робить все можливе, аби не допустити поширення хвороби. Також похвалився тим, що на кордоні у великих пунктах пропуску в людей міряють температуру.

Щоправда, декілька днів тому у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили: такий температурний скринінг не ефективний.

Температурний скринінг при виїзді або в’їзді не є ефективним способом запобігти поширенню інфекції між країнами. В інфікованих людей може бути інкубаційний період, можуть не проявлятися симптоми на ранніх стадіях, або людина може прийняти жарознижуюче і приховати симптоми.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує – випадки коронавірусу в Україні будуть виявляти ще не раз. Тому вже найближчими днями до країни приїдуть ще дві місії ВООЗ.

Також нині важливо не сіяти паніку. Вберегтись від коронавірусу можна таким же способом, як і від грипу чи ГРВІ. Часто і ретельно мити руки, прикривати рот під час чхання, не торкатись брудними руками до очей і рота – аби не передати збудник.

Детальні відповіді про коронавірус можна знайти на сайті, який нещодавно запустив Кабмін.

Загалом у світі вже підтвердили майже 96 тисяч випадків захворювання. Рівень летальності менше 4-ох відсотків. Нині одужали – 51 тисяча людей.