Щороку 8 березня в Україні породжує бурхливі дискусії: одні вимагають його скасувати, а інші – святкують і радіють додатковому вихідному. 

Трохи історії: ідею відначати 8 березня подала німецька соціал-демократка Клара Цеткін, яка вимагала рівності жінок і чоловіків у політичних, економічних і соціальних правах. Цей день був започаткований як пролетарське феміністичне свято та мало назву Міжнародний день жінок-робітниць.

Нині противники наголошують, що свято втратило свій сенс. З іншого боку, прихильники 8 березня вважають, що його слід відзначати, оскільки, це насамперед жіночий день.

12 канал розпитав активних і відомих лучан та лучанок: що вони думають з цього приводу, а також зібрав 8 історій, пов’язаних із 8 березня. Наступна – від голови Волинської обласної ради Ірини Вахович.

****

Усе життя я святкувала 8 березня. І я дуже хочу продовжити цю традицію. Насамперед це свято жінок. Я не пов’язую його з жодними прізвищами чи персоналіями. Для мене це традиції. Додатковий привід жінці бути прекрасною. Звичайно, хочеться, щоб чоловіки цілий рік приділяли увагу своїм жінкам і робили кожен день особливим.

Для мене 8 березня завжди пов’язане з сім’єю. Цього дня мій брат разом з татом готував нам з мамою сніданок. Нічого особливого – якась звичайна яєчня. Але приємно. Коли брат трохи підріс, то традиційним смаколиком цього дня стали горішки зі згущеним молоком. Це смак 8 березня.

Зараз у цей день я обов’язково відвідую маму.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Катерина Дулапчій

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Андрій Тимчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Анна Данильчук

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Святкувати чи ні: 8 думок про 8 березня. Павло Данильчук