Ще Нового Року не було, а постраждалі від піротехніки вже є. У луцькому опіковому центрі цієї зими пролікували вже двох хлопців. В обох петарди зірвалися у руках.

“Хотів загасити, але не вийшло. Розірвало трохи пальці”, – каже один із постраждалих Вадим.

Без одного нігтя на руці, зате з уроком на все життя. Вадим каже, що це була остання його покупка петард. Добре, що з рукою вже справи кращі, хлопець уже може ворушити пальцями.

Хоч медики постійно наголошують на небезпеці і тому, що поводитися з такими забавками потрібно правильно, – випадків з травмами не меншає. Щороку соцмережі рясніють повідомленнями про те, що люди й тварини страждають від феєрверків, петард й іншого роду піротехніки. Це люди похилого віку, учасники бойових дій, діти. В Україні не раз реєстрували петицію про заборону піротехніки. Правда, пропозиції не набирали достатньої кількості голосів. Втім, кожен регіон чи місто можуть самостійно вирішувати: можна чи не можна святкувати з піротехнікою.

Головне під час святкування Нового року, кажуть і медики, і продавці піротехніки, – правильно з нею поводитися. Передусім, купувати краще у перевірених магазинах, інструкцію читати і суворо її дотримуватися.