Архітектурні памʼятники, старовинні вулички, просторі зелені парки, та незвичні заклади харчування пропонують незабутній досвід, за яким 90% туристів їдуть в саме це місто. Тож для зручності та економії часу варто заздалегідь створити для себе плани та створити список, на що подивитися протягом вікенду, та, звісно ж, обрати готель у Львові.

Архітектурні пам’ятки Львова

Знаменита Площа Ринок, Львівський оперний театр та Домініканський собор можуть здивувати лише вперше. Далі ці локації можна обожнювати та кожного разу повертатися знову. Але Львів має багато інших архітектурних памʼяток, які точно зацікавлять та покажуть місто з різних ракурсів:

  1. Каплиця Боїмів — виконана у стилі ренесанс та має абсолютно унікальну архітектуру для України та Європи в цілому.
  2. Італійський дворик — куточок італійського стилю у Львові, що слугуватиме ідеальною фотозоною.
  3. Палац Потоцьких — справжня резиденція графів Потоцьких, датована XIX століттям. Зараз у стінах палацу знаходиться музей, який також варто відвідати.
  4. Костел Святого Антонія — один із найстаріших костелів, який має досить цікаву архітектуру та відкриває чудовий вид на місто.
  5. Будинок вчених — славиться своїм інтерʼєром, тож варто відвідати та замовити екскурсію. Хоча й можна зайти самостійно та прогулятися старовинними кімнатами, попередньо придбавши квиток.
  6. Личаківський цвинтар — зовсім несхожий на звичайне кладовище, а більше на музей під відкритим небом. Як і для поціновувачів історії тут можна відшукати могили відомих діячів України та Польщі.

По різним куточкам Львова розкидані й інші архітектурні памʼятки. Тож навіть під час прогулянки парком чи сквером можна зустріти щось з минулого: від альтанки до статуй та ботанічних садів. Якщо ж час та можливості дозволяють — можна виїхати за межі міста. В львівській області теж зосереджено багато памʼяток архітектури, що добре збереглися до наших днів.

Цікаві місця для туристів, про які мало хто знає

Щоб побачити щось цікаве та незвичне у Львові, не завжди потрібно платити купу грошей та заздалегідь планувати маршрути. Навіть прогулюючись популярною Площею Ринок, можна звернути на випадкову вулицю та потрапити в затишний дворик зі своїм колоритом. Але є й більш незвичні та цікаві локації:

  1. Двір загублених іграшок — сюди місцеві приносять старі іграшки, поступово створюючи справжню історичну інсталяцію.
  2. Музей Ідей — простір, де проходять нетипові для звичних музеїв виставки сучасного мистецтва.
  3. Львівський музей скла — заклад розповідає про виробництво скла в Україні та пропонує виставки лише зі скляними експонатами.
  4. Вірменська вулиця — має трохи іншу архітектуру, властиву вірменській культурі. Також тут є церква, що варта окремої уваги.

Також окрему увагу варто приділити вивченню львівських закладів харчування. Серед рестораторів діє справжня гонка за оригінальність, атмосферність та гастрономічне задоволення.

Історичний готель у Львові, як окрема архітектурна памʼятка

У Львові все є особливим та відбувається зі шлейфом історичності. Тож з орендою житла теж не варто бути стандартизованим. Тут є особливі готелі, які дозволяють пожити в справжній архітектурній памʼяткі. Наприклад, бутік-готель Замок Лева пропонує номери в замку. Це візуально велична будівля, яка справді побудована понад 100 років назад. Але потрапити в середину — зовсім інші відчуття. Тут сучасність вдало переплітається з минулою епохою, створюючи дійсно особливу атмосферу, яка найкращим чином пасує Львову.