Всього на Волині, поки що, 16 районів. Проте, згодом їх стане менше. Другий етап реформи децентралізації – укрупнення, передбачає те, що має лишитись кілька великих районів.

Тут і з’явився камінь спотикання. Міністерство регіонального розвитку бачить на Волині три райони. Самі ж волиняни вважають, що мінімум має бути – чотири. Якщо з межами Луцького і Володимир-Волинського районів ніхто не сперечається, хоча місто обласного значення Нововолинськ також претендує бути центром, то із центрами на півночі області є суперечки.

У моделі мінрегіону Ковельський район- найбільший. Він охоплює усе волинське полісся. Такий варіант викликає чимало сумнівів стосовно ефективності управління.

Модель номер два – де, виокремили Камінь-Каширський район, кажуть, насторожує економічною ситуацією. Адже у його складі ще є Ратнівський і Любешівський.

Схожа ситуація і у любешівчан, які більше схильні до центру у Маневичах, а не в Камінь-Каширську.

Основні критерії формування нових районів: це позитивна демографічна ситуація, розвинена економіка, транспортна доступність до центру.

Всього в Україні є 490 районів. Як вони будуть називатись після процедури укрупнення – досі не вирішили. Можливо, це будуть повіти або округи. Проект закону України про адміністративно-територіальний устрій мають розробити і прийняти наприкінці цього року – початку 20-го.

 

Справи повітні. Досі точаться суперечки щодо нового адміністративного поділу Волинської області. Від початку в Уряді наполягають на тому, аби створити три райони, а от облрада та громадськість виступають за чотири. Щоправда – це не єдині наріжні камені цієї реформи. Про що іще точаться дискусії – дивіться у наступному сюжеті