Влада Луцька намагається навести лад із громадським транспортом, який перевозить лучан . Майже щомісяця на маршрутах обласного центру замість стареньких трухлявих “Богданів” з’являється все більше нових, комфортабельних маршруток. Уже в листопаді лучани зможуть пересісти на новенькі нідерландські автобуси. Таких у Луцьк сьогодні привезли 10. 

Вони дуже широко використовуються в європейських країнах. Автобуси мають екологічний стандарт Євро5+, є доступними для людей з інвалідністю, мають облаштовані системи кондиціонування. Автобуси комфортні, сучасні, якісні. Всього планується 22 таких автобуси. Сьогодні ми отримали 10, ще 12 буде до кінця листопада. Тому такими, скажімо, потужними кроками наближаємося до того, щоб позбутися “Богданів”, у яких, на превеликий жаль, відвалюються колеса, які загоряються на ходу”, – каже міський голова Луцька Ігор Поліщук.

У багатьох лучан побутує думка, що автобуси із-за кордону у поганому стані або ж просто списані. Мер міста запевняє:це – неправда.

“В європейських містах є багато коштів, вони періодично оновлюють ці автобуси. А ті, які знімають з лінії, вони оголошують на них аукціон. І ці перевізники, які купляють ці автобуси на аукціоні, скажімо, борються за ці автобуси із іншими європейськими містами”, – пояснює процедуру Ігор Поліщук.

Нині на маршрутах міста працює вісім перевізників. Лише двоє із них оновлюють автопарк новеньким комфортабельним транспортом. Решта, каже Ігор Поліщук, не збираються купувати нові автобуси.

Із підприємцями, які не збираються заміняти непридатні для перевезення “Богдани” та “Еталони”, каже міський голова, будуть прощатися. Як міська рада, так і лучани.