Нині інстаграм вважають однією з найпопулярніших серед молоді соцмереж у світі. Тож багато хто вже не просто публікує там власні світлини, але й навчився на цьому заробляти. Серед таких – лучанка Катерина Якимчук, більше відома як @TATTINGKATE.

Дівчина стала гостею програми “Вікенд на 12 каналі”, де поділилася секретами свого онлайн-бізнесу.

Ми підготували добірку найцікавіших цитат з її розповіді.

Довідково: Катерина Якимчук – 19-річна лучанка. Дівчина покинула університет восени 2018-го, коли була на 2 курсі педагогічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Нині вона має 4 онлайн-магазини та онлайн-школу. За нею в інстаграмі стежать 229 тисяч підписників. 

***

Як на мене, інстаграм зараз – одна з найкрутіших платформ для ведення бізнесу. Якби це було не так, то я не мала б такого рівня життя, як тепер.

Понад 200 тисяч підписників в інстаграмі? Тут немає нічого складного. Якщо у вас є гроші й ви правильно ними будете розпоряджатися, то матимете таку аудиторію.

Лише класного контенту, на жаль, нині в інстаграмі не достатньо. Вкладати гроші у рекламу – єдиний правильний метод просування свого продукту чи себе, а вже на другому місці – контент.

Реклама у блогерів заходить найкраще. Якщо той, за ким я стежу, пропонує мені підписатися на когось, то чому б ні, можливо, ця людина мені сподобається. Якщо ж ця реклама в таргеті, вона може бути не настільки ефективною: я дивлюся сторіс своїх друзів, тут «вискакує» якась інша людина і я її просто, зазвичай, прогорну.

Вікенд на 12 каналі | Катерина Якимчук

Катерина Якимчук, більше відома як @TATTINGKATE, розповіла про заробіток у Instagram, як впливає на її життя понад 200 тисяч підписників та де вчилася веденню бізнесу.

Gepostet von 12 Канал am Montag, 12. August 2019

 

В Україні я стежу лише за одним популярним блогером – Сашею Пустовіт, у якої понад мільйон підписників. Вона мене дуже надихає і на неї я рівняюся… Спершу вона розвивалася самостійно, але потім прийшов час, коли вже потрібно було вкладати гроші в розвиток.

Річ у тім, що нині збільшити аудиторію за рахунок контенту можна лише на трішки, потрібно інвестувати в рекламу. Такий алгоритм роботи продиктований самим інстаграмом, адже розробники зацікавлені, щоб у їхній продукт вкладали гроші, бо він повинен на себе заробляти.

Для того, щоб кількісно збільшити аудиторію, оголошуєте розіграш, а щоб мати цільових підписників, із яким будете контактувати, рекламуйтеся у блогерів.

Я не вмію продавати за межами інстаграму. Але точно знаю, що якщо сьогодні вклав у інстаграм 500 гривень, то наступного дня це буде 5 чи 50 тисяч гривень, залежно від того наскільки вдала інвестиція.

Я мріяла відкрити офлайн-магазин, але це було дуже давно. Тепер я навчилася працювати з тим, що у мене є, зрозуміла, що якщо вкладатиму сюди, то матиму значно вищий рівень, ніж офлайн. Я переконана, що жоден офлайн-магазин на початку не давав би мені стільки, як зараз я маю в інстаграмі.

Я не боюся, що інстаграм може луснути як мильна бульбашка, з якою його нині порівнюють. Якщо раптом ця соцмережа кудись зникне, то у мене залишаться мої знання, гроші та ім’я, яке я зможу використати.

Інстаграм, окрім грошей, тішить мене задоволенням від самого процесу. Я могла б відкрити якийсь завод, наприклад, із переробки сміття, але це не приносило б мені кайфу, навіть якби він був прибутковішим.

Донедавна не відчувала жодним чином впливу своїх підписників на моє реальне життя. Ну, підходили на вулиці раз на день, щоб сфотографуватися… Але відколи почала розігрувати iPhone постійно чую на вулиці: «О, це Катя, яка iPhone дарує!».

Я називаю себе гідом у бізнесі, бо маю набагато більший досвід, ніж у тих,  хто приходить з офлайн-бізнесу в інстаграм. Я дуже добре в інтернеті шарю.

Зараз у мене чотири активних інстаграм-магазини: зі східними солодощами, шоколадними цукерками, технікою і допоміжними штуками для телефонів та косметикою для тіла.

Що приносить більше грошей – особистий акаунт чи продаж продукції, наразі сказати важко. Наприклад, з одного розіграшу я заробляю приблизно 50 тисяч гривень, якщо ж продаватиму бомбочки для ванни, теж можу стільки само заробити, але на це потрібно більше часу.

Якщо взяти зараз заробітки за місяць, то на особистому акаунті заробляю більше, ніж за продажі продукції інтернет-магазинів. Літо, всі на відпочинку і нікому продавати, а от передноворічий період, під час різдвяних свят, непогано можна заробити і на продукції інтернет-магазинів.

Заробляти в інстаграмі можна почати навіть з 5 сотнями підписників. Якщо це цільова аудиторія, яка готова тобі платити, то навіть із нею ти вже можеш заробити 50 тисяч гривень мінімум.

Найбільший стереотип, що блогери заробляють на рекламі. На рекламі заробляєш набагато менше, ніж на власному інфопродукті. За таким принципом працює моя онлайн-школа, де я вчу інших, за моїй уроки платять. Ділюся з ними знаннями і досвідом щодо відкриття інстаграм-магазинів, способів заробітку в інстаграмі, як розбагатіти не на рекламі.

Всі ці розіграші в інстаграмі, які я почала робити сама з репостами, без спонсорів, не приносять мені прибутку, одні «мінуси». Бо, навіть ті самі Iphone, які я розігрую, купую за свої гроші.

В інстаграмі можна заробляти по-різному. Я заробила 700 000 гривень за місяць.