Тайці – півтора роки. У господарів є ще дві кішки, три щура, хом’як, равлик і мурашина ферма.  А останнім часом до Тайки почали приходити зграї кавалерів, тому собаку вирішили стерилізувати.

Родина Країлів життя без домашніх улюбленців не уявляє. За рік вони прихистили і стерилізували кілька бродячих собак, а потім віддали в добрі руки. Тож про цю операцію знають не з чуток.

Спочатку улюбленицю оглядають, потім вводять протиалергічний препарат і заспокійливе. А далі починається, власне, підготовка до операції. Собаці голять шерсть на животі, ставлять катетер для наркозу.

Ветеринари роблять надріз, видаляють матку і яєчники, накладають шви. Триває це 40 хвилин. Потім тварина повинна полежати під крапельницею і відійти від наркозу. Якщо немає ускладнень, вже ввечері власники можуть забрати собаку додому.

Найкращий вік для стерилізації – до 8 місяців. Ціна залежить від ваги і розміру собаки. Від трьох сотень до півтори тисячі гривень. У вартість входить і операція, і наркоз, і усі інші витрати. Стерилізація кішок відбувається так само. Але ціна фіксована – 420 гривень. Вони за розміром приблизно однакові.