Забирали мобільні, не давали зв’язатись із рідними та утримували проти волі. Поліцейські кажуть – в реабілітаційному центрі “Ренесанс” у Луцьку нібито незаконно “лікували” від алкоголізму та наркоманії понад півсотні пацієнтів.

Перевіряти “Ренесанс” почали через екс-пацієнта, який написав заяву в поліцію. ’19 червня правоохоронці обшукали одразу два відділення клініки – на вулиці Володимирській у Луцьку та в селі Гаразджа, де опитали пацієнтів. Поліцейські запевняють – порушень чимало.

Тим часом у відділенні на Володимирській після обшуків – тихо. Декілька працівників прибирають приміщення. Нарікають, що силовики порозкидали речі та ще й вибили двері.

Нині майже всі п’ятдесят пацієнтів роз’їхалиcя по домівках. Але семеро ще перебувавють в реабілітаційному центрі. Кажуть, що будуть лікуватись далі. Серед таких – Андрій. Він 15 років боровся з наркозалежністю, та безуспішно. А тут вже чотири місяці не вживає наркотики.

Персоналу на місці також поменшало, бо чотирьох працівників – затримали правоохоронці. Завідувач відділенням Денис Поліщук звинуваннями поліції обурений. Каже – “Ренесанс” – і не повинен мати ліцензію, бо це не клініка.

За його словами, кожен пацієнт самостійно писав заяву з проханням прийняти його у заклад і ставив підпис. Також стверджує, що сконтактувати з рідними пацієнти могли, щоправда, не через мобільний. Бо їх таки справді забирали.

Найближчим часом у суді вирішуватимуть питання щодо обрання міри запобіжного заходу для затриманих. У “Ренесансі” ж кажуть – питання про закриття закладу поки не стоїть. А якщо й постане, то проти цього рішення обіцяють боротись.