Обласне управління культури протягом двох років не може освоїти коштів, які виділили волинянам представники Республіки Польща – про це на бюджетних слуханнях заявили депутати. За ці кошти, а йдеться про суму понад 100 тисяч гривень планували відновити пам’ятки культури на Волині.

«Польська сторона у Львівській області проводить реконструкцію історичної спадщини вдало і протягом багатьох років, вони відновлюють ці комплекси, за польські кошти і там немає ніяких порозумінь з владою» – В’ячеслав Рубльов, депутат Волинської ОДА.

Гроші виділили ще у 2016 році, але проект потрібно за правилами розробляти у Польщі або ж в Україні, але і затверджувати його за кордоном. Ця процедура не з простих!

«Вони кажуть, що процедура у міністерстві культури, у нас є кошти і треба їх освоїти, просто це дуже бюрократична процедура. Просто на це закривали очі, коли проводилися роботи на території Львівської області» – Валерій Дмитрук, начальник управління культури Волинської ОДА.

За кілька місяців, сподіваються в управлінні культури, представники  Польщі затвердять усі документи, і можна буде розпочати реставрацію. А вже у 2018 році, якщо гроші будуть виділяти, то лише під ту проектно-кошторисну документацію, яку донори самі і виготовлять. Аби не було затримок!