Політична партія «Європейська Солідарність» підготувала Євроатлантичну Хартію, яку запропонувала підписати всім політичним силам. «Стратегічний курс України щодо приєднання до ЄС та НАТО закріплений в Конституції.

Про це повідомили у прес-службі партії.

“Ми пропонуємо всім проєвропейським партіям, які йдуть до парламенту, публічно  підтвердити незмінність нашого євроатлантичного вибору», – заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Пролунала пропозиція надати російській мові статус офіційної на Донбасі. Але торгівля мовою не принесе Україні жодних дивідендів. І не зупинить Росію. Бо Росія прийшла не по Луганськ, не по Донецьк, і навіть не по Крим. Головна мета реваншу – зупинити наш рух до членства в Євросоюзі та НАТО і повернути у сферу впливу всю Україну, від Донбасу до Галичини», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

За словами Петра Порошенка, Кремль розуміє, що вступ України до цих двох союзів – «це стовідсоткова гарантія миру, безпеки українців і незалежності країни».

«І ми це розуміємо. Саме тому цього року ми в Конституції зафіксували норму про обов’язковість європейського та євроатлантичного курсу. А виконувати Конституцію зобов’язані всі. В першу чергу – кожна політична сила, яка прагне пройти до парламенту», – наголосив п’ятий президент України.

«Європейська Солідарність», наші дипломати і юристи розробили фундаментальний документ – Євроатлантичну Хартію. Це і як клятва, і як присяга, і як план узгоджених дій різних політичних сил з метою прискорити вступ України до НАТО. Там не просто слова. Там – чіткі зобов’язання, які вже нікому не дозволять вильнути хвостом у разі зміни політичної кон’юнктури», – зазначив Петро Порошенко.

Лідер «Європейської Солідарності» сподівається, що до Хартії приєднаються інші політичні сили. «Ми не просто на це розраховуємо, а наполегливо пропонуємо це зробити. Бо лише спільними зусиллями ми досягнемо великої мети – миру і безпеки через членство в НАТО, а добробуту – через вступ до Європейського Союзу», – наголосив Петро Порошенко.