В Офісі президента пояснили, чому Володимир Зеленський говорив із луцьким терористом Максимом Кривошем лише через 10 годин після захоплення ним автобуса із заручниками. 

Про це заступник голови ОП Кирило Тимошенко розповів виданню Новое время.

Нагадаємо, 21 липня 44-річний Максим Кривош захопив автобус із заручниками просто у центрі Луцька. 13 людей разом із ним провели цілий день – під прицілами камер журналістів та зброї правоохоронців.

Він написав у соцмережах вимогу – хотів, аби голови судів, міністерств, прокуратури, парламенту, церков, а також українські олігархи записали й виклали на своїх сторінках у соцмережах і в Youtube заяви про те, що саме вони – терористи в законі. Також відеозвернення повинен був записати президент Володимир Зеленський – із закликом усім дивитися фільм “Земляни” 2005 року. Близько 22 Кривош відпустив трьох заручників з автобуса в Луцьку. А коли Зеленський виконав вимогу терориста – усіх заручників звільнили.

“Чому це все тривало 10 годин? Чому зволікали? Президент міг з ним через годину вийти з ним на зв’язок і все зробити. Але тягнули, бо терориста потрібно було вимотати, щоб він втомився і став більш поступливішим. І терорист весь час перебував під прицілом снайперів. Я не знаю, яка була їх кількість. Але те, що я бачив на тих точках, де ми були, напевно, більше 20 снайперів з усіх боків”, – сказав Тимошенко.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ ПРО ТЕРОРИСТА У ЛУЦЬКУ

“Були різні ідеї стосовно того, як витягнути терориста, щоб він з’явився хоча б в одному з вікон автобуса, щоб снайпери могли спрацювати. Відправляли коптер, який його злив, приходив перемовник. І в кінці, коли під’їхав БТР … Терорист вийшов, його оглядали спочатку снайпери, тому що незрозуміло, з чим він вийшов”, – зауважив заступник голови ОП.