З першого дня масштабного вторгнення російських військ в Україну як ніколи виникла потреба у запасах крові. Працівники РАЕС та військові проявили ініціативу поповнити лікарняний банк крові.

Атомники допомагають українській армії на всіх фронтах. Днями згуртувалися, щоб поповнити лікарняний банк крові.

«Здати кров, я вважаю, це правильно і необхідно. Серед працівників станції досить часто були запитання про те, чи можна організувати і піти в нашу лікарню та здати кров», – каже голова профспілки Іван.

Профспілковий комітет РАЕС підтримав ініціативу атомників та організував працівникам можливість допомогти військовим та цивільному населенню у такий спосіб. Відгукнулося багато охочих.

Людмила має рідкісний негативний резус, неодноразово здавала кров. І тепер без вагань прийшла до лікарні.

«У теперішній час, я вважаю, ми маємо хоча б чимось допомогти фронту і якусь частину свого віддати задля нашої перемоги», – вважає жінка.

Андрій здає кров вже 22 роки поспіль і вважає, що немає нічого дорожчого за людське життя, тому кожен із нас повинен за можливості долучатися до цієї благородної справи. Спільно з колективом РАЕС він допомагає і на інших фронтах.

«У цей тяжкий час працівники РАЕС підтримують і військових, і волонтерів, і переселенців. Наші хлопці є на передовій, в теробороні, наші працівники на полігонах зараз, возять гуманітарну допомогу. Допомагаємо усім, чим можемо, тому що тільки разом ми переможемо у цій війні, і все буде Україна», – роздумує Андрій.

Серед працівників станції були й такі, хто здавав кров уперше. Петро таку медичну процедуру пройшов уже 39-й раз. До звання почесного донора йому лишилася одна донація.

«Не треба боятися, завжди страшно перший раз, а потім увійде у звичку, і без цього, можна сказати, не зможете жити», – звернувся Петро.

Також до ініціативи здати кров для захисників та народу України долучилися військовослужбовці. Увесь сформований запас крові поки зберігатимуть у лікарні.

«Ми робимо запас. Якщо вкрай потрібна буде допомога і та кров знадобиться нашим хлопцям, ми будемо транспортувати цю кров. Поки що ми просто збираємо і зберігаємо у себе», – каже медичний директор Вараської багатопрофільної лікарні Анатолій Зосимчук.

У профкомі кажуть, що планують і надалі організовувати колективний збір крові для працівників РАЕС та зробити такий прояв благодійності традиційним.