Уже вкотре відзначати Пасху християнам доводиться по-особливому. У попередні роки – в умовах пандемії коронавірусу та карантинних обмежень, цьогоріч – в умовах війни.

Як одне із найважливіших свят відзначали луцькі католики – у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Поки віряни східного обряду відзначають Вербницю, у католиків одне з найважливіших свят – Воскресіння Христове. Із самого рання на святкову службу йдуть сім’ями.

З родиною на богослужіння прийшла пані Раїса. Для неї Луцьк – новий дім. До слова, католицьку Пасху відзначатиме вперше.

«Я з Маріуполя, і трошки не моя це віра, але Бог один, і такий день добрий – хай буде всім добре», – каже жінка.

У хороший та сонячний день у вірян не такий святковий настрій, бо ж уже вкотре доводиться відзначати це свято з особливостями. У попередні роки – в умовах пандемії коронавірусу та карантинних обмежень, цьогоріч – в умовах повномасштабного російського вторгнення. Безперечно, війна внесла корективи у життя кожного українця, але віра в Бога не змінилася.

Віряни переконані: Бог почує їхні молитви.

«Воскресіння Ісуса Христа це для нас найвеличніше свято, яке подарувало надію, можливість. Я сподіваюся, що Україна за прикладом Христа пройде це випробування, виграє цю війну. І я не сумніваюся, що Україна воскресне», – зазначає заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Тож поки ситуація на Волині дозволяє ходити до храму, богослужіння проводитимуть.

«У цьому році, попри те, що війна, ми можемо його святкувати навіть краще, тому що в минулому році були обмеження. Ми надіємося, що це воскресіння розіллється на всю нашу Україну, Бог дасть нам мир, про який ми так молимося», – висловився єпископ римо-католицької церкви Вадим Скомаровський.

Служба почалася із хвилини мовчання в пам’ять полеглих у війні за Україну. Далі віряни вже традиційно вирушили у хресну ходу.