Президент Сирії Башар Асад звинуватив Францію у підтримці кровопролиття в його країні, яке унеможливлює мирне врегулювання.
Раніше сирійська влада звинуватила Францію у бездіяльності. Така позиція, на думку Асада, послужила причиною для довготривалої війни. Військові дії в Сирії проводяться вже сьомий рік.

Водночас Макрон заявив, що кампанія проти “Ісламської держави” в регіоні повинна бути завершена в лютому. Після, союзні війська проведуть завершальні бої проти терористичної групи в Іраку.
Він зазначив, що його адміністрація буде наполягати на мирних переговорах з участю всіх сторін у шестирічному конфлікті, включаючи президента Сирії Башар аль-Асада.
Французький президент не сказав, чи будуть якісь пропозиції стосовно існуючих переговорів за посередництва Організації Об’єднаних Націй.

З початку конфлікту країна підтримувала опозиційні сили. Проте після приходу до влади Емануеля Макрона Франція шукає більш прагматичного підходу до вирішення проблеми в Сирії. Зокрема, тепер Єлисей заявляє, що відхід Асада не є передумовою початку мирних переговорів.