Недобудована школа, дорога без покриття і відсутність дитсадка. Старости сіл, які приєднали до Луцька, розповіли про проблеми, які щодня турбують та завдають клопоту селянам.

Про те, чи має намір вирішувати котрусь із них керівництво Луцької міської територіальної громади – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Голова Прилуцького старостинського округу Олександр Гурський, який опікується чотирма населеними пунктами (Прилуцьке, Дачне, Жабка та Сапогове), зазначив, що на його окрузі в порівнянні з іншими цьогоріч зробили найбільше. Зокрема, відремонтували вулиці Богуна, Радянську та Жовтневу. Також вдалося провести вуличне освітлення і налагодити вивіз сміття. Втім, жителі сіл досі чекають на ремонт доріг завдовжки 2,8 кілометра.

Староста Заборольського старостинського округу Валерій Боярський, який опікується одинадцятьма селами, повідомив, що пріоритет на наступний рік – капітальний ремонт Заборольської школи. Адже через перезаповненість закладу діти змушені навчатися у три зміни. Школа розрахована на 200 учнів, в той час як нині там здобуває освіту вже 500.

Зазначимо, що цьогоріч міська влада взялася за реконструкцію Заборольської школи. На утеплення, капітальний ремонт як ззовні, так і всередині закладу з міського бюджету виділили 15 мільйонів. 3 мільйони спрямували і з бюджету області. У наступному році, каже Валерій Боярський, потрібно завершити будівництво старого приміщення школи. Очільник Луцької громади підтвердив: добудова приміщення Заборольського ліцею – одне із пріоритетних завдань на наступний рік.

Староста Боголюбського старостинського округу Марія Якубовська, яка опікується селами Тарасове, Боголюби, Богушівка, Озденіж та Іванчиці, розказала, що селянам нікуди віддати дошкільнят. Питання нестачі місць в дитсадках стоїть надто гостро.

Так, катастрофічна ситуація нині, зокрема, у боголюбському дитячому садочку, бо він діє у приміщенні школи. Раніше навчальний заклад був розрахований на 206 дітей, а сьогодні там – вже 400.

А ось староста Княгининівського старостинського округу Валерій Войнаровський основною проблемою в своєму окрузі вважає бездоріжжя. Луцький міський голова запевнив: вирішення цієї проблеми – пріоритет наступного року.

Серед потреб, які озвучила староста Жидичинського старостинського округу Галина Матвіюк, – утеплення фасаду ліцею.

Попри усе озвучене, усі старости відзначили: якщо перед приєднанням до Луцька селяни думали, що будуть покинуті та обділені, то нині відчувають себе – лучанами. Бо користуються всіма благами, які мають жителі Луцька.