У Ковелі — ажіотаж. Протягом двох днів у місцевій лікарні проходять безкоштовні офтальмологічні обстеження та консультації для волинян. Хоч процедура за попереднім записом, у коридорі утворилася жива черга — люди, сподіваються потрапити на прийом.
В рамках акції на прийом до професора Вітовської Оксани Петрівни записалися більше 120 людей. За сьогоднішній день вже прийнято 60 пацієнтів

Серед основних проблем пацієнтів  — короткозорість, катаракта та глаокома, каже професорка Оксана Вітовська. Й додає, що якби хворі вчасно зверталися до лікарів – хірургічних втручань можна було б уникнути.

Експертка МОЗ України за напрямом “Офтальмологія” Оксана Вітовська розповідає, що «пацієнти задають різні запитання. Основна мета — виробити тактику лікування у складних випадках, правильно спрямувати пацієнта».

Проект ініціювала громадська організація “Велика ідея”. Їх представниця Наталія Попова каже, що завдяки Всеукраїнському альянсу офтальмологів вже врятували зір десяткам учасників АТО. Цього разу, крім них, обстеження могли пройти пенсіонери, діти та малозабезпечені.

«На Волині багато людей не мають можливості приїхати до Києва і пройти таке різностороннє якісне обстеження і діагностику. Цей проект абсолютно безкоштовний. Подібне лікування у Київській клініці буде коштувати кожному пацієнту близько півтори тисячі гривень» — зазначає волонтерка. 

Пацієнти після обстеження виходять задоволені. Кажуть, що відчувається рука професіоналів.
У західній Україні — проект пілотний, Волинь — першопроходець. У рамках всеукраїнського проекту “Бачу світ” волонтери вже встигли побувати в Луганській області,  Лук’янівському СІЗО та центрі СНІДу.