Україна не отримає третій транш макрофінансової допомоги від ЄС. Європейська комісія відмовила у наданні 600 мільйонів євро через невиконання Києвом деяких заходів.

У заяві єврокомісії поряд з виконанням Україною основних зобов’язань, зокрема щодо підвищення прозорості управління державними фінансами, реформи судів і управління, енергетичного сектору, поліпшення бізнес-середовища і зміцнення системи соцзахисту ідеться й про деякі пункти, що на даний час досі залишаються невирішеними.

«Чотири заходи, пов’язані із третім та остаточним траншем цієї макрофінансової допомоги, досі залишаються невирішеними. На тлі цього, комісія не може виплачувати останній транш поточної програми».

У той же час вона не відкидає розгляду надання подальшої допомоги Україні в випадку посилення імпульсу реформ.
«Ми закликаємо Україну підтримувати реформаторську динаміку в багатьох сферах і завершити заходи, які є видатними в рамках нинішньої програми, за підтримки усіх зацікавлених сторін».

Третьою програмою макрофінансової допомоги ЄС, яка діятиме до кінця 2017 року, загалом передбачено надання трьох траншів у розмірі 600 мільйонів євро кожен, два з яких Україна вже отримала