У Луцьку запрацював Офіс простих рішень і результатів. Громадська організація займається стратегічним плануванням та впровадженням реформ, які змінять цю країну. Роблять це з 2020-го року. Офіс заснував Михайло Саакашвілі. Нині вона є виконавчою силою Національної ради реформ України при Президентові України.

Свою роботу на Волині розпочали з цікавого і водночас дуже проблемного об’єкту – замку Радзивілів в Олиці. Його реставрація – проект національного рівня. Сама селищна чи обласна ради з цим не впораються. Тому шукають державної підтримки. Гроші на проект потрібні уже цьогоріч, бо ж якщо вчасно не почати, – можна втратити і те, що є.

“Руйнацію потрібно припинити і законсервувати цей об’єкт, щоб він далі не рушився. А тримався. Це пам’ятка національного значення”, – каже Голова Волинського Офісу простих рішень і результатів Ігор Чорнуха.

Волинський будівельник і бізнесмен Ігор Чорнуха очолив місцевий Офіс простих рішень і результатів. Нині приймає колег зі столиці. Унікальна пам’ятка, величезна територія й історична цінність не можуть не вражати, каже виконавча директорка Офісу Марія Барабаш. В Олиці вона вперше.

Цю пам’ятку, каже Марія, просто необхідно включити у програму Президента “Велика реставрація”. А ще розробити бізнес-план і проаналізувати не тільки витрати на реставрацію, а й дохід, який вона може принести.

Те, що розвивати замок потрібно в комплексі, згідна і місцева влада. Ба більше, нині, кажуть, є проект ревіталізації усієї Олики.

Не має бути тільки замок, має бути й все біля замку. Костел й біля костелу, й біля цвинтаря, й самі дороги”, – каже голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

Питання необхідності реставрації замку Радзивілів і всього селища, запевняють, будуть лобіювати на всіх рівнях. В Офісі зазначили, що у них немає проблем, а є виклики, з якими готові боротися. За словами очільника Волинського Офісу Ігоря Чорнухи, країна потребує якісних реформ, зокрема, в економіці. Починаючи від законодавчої бази, ставлення до бізнесу і завершуючи бюрократизацією.

Офіс простих рішень і результатів – 12-ий в Україні. За словами очільників організації, на сьогодні вже вдалося реалізувати три реформи: це містобудівна – реформування ДАБі, підключення електромереж, ліквідація корупції у питанні переатестації моряків. Додають, – це лише початок. Адже працюють і в сферах освіти, охорони здоров’я, оподаткування.