“Зробити річки Волині чистішими” – таку ціль щовесни ставить собі Віталій Веремчук. Чоловік працює у Національному природному парку “Прип’ять-Стохід”. Влаштовує сплави на байдарках і так показує і своїм, і туристам красу рідної землі. Та не дає насолодитись краєвидами вповні сміття, якого при берегах річок вдосталь. Тож вже п’ять років Віталій виходить на воду не лише відпочивати, а й працювати. Долучились до доброї справи і працівники 12 каналу.

Чай, теплий одяг, аптечка і пакети для сміття. Це стандартний набір, який досвідчений веслувальник і еколог Віталій Веремчук, бере із собою у сплав по річці.

І красотами намилуватися і добрій справі прислужитися вирішив і колектив нашого каналу. Одягаємо жилети, запасаємось мішками і по човнах. За кілька метрів вже не гребемо, а вигрібаємо. Пластик із річки.

Що далі по течії, то більше сміття. У цьому місці прибережна відпочинкова зона і стадіон, тому й найбрудніше. Робимо зупинку, щоб вивантажити назбиране. Відходів, каже чоловік, поменшало. Пливемо далі. Найбільше бруду по лівому березі Стоходу. Ближче до людських обійсть. Навести тут порядок самотужки довго й важко. Тому, до такої ініціативи може долучитись кожен.

Місія прибирання скасовується, коли відпливаємо подалі. Сміття майже немає. Після праці можна сповна насолодитись весняним Стоходом. А часу вдосталь: туристичний маршрут на байдарках природним парком “Прип’ять-Стохід” – це 19 кілометрів водного шляху. 15 років тому Віталій так захопився волинською природою, що заснував каяк-каное клуб і спільно з нацпарком організовує мандрівки для туристів.

“Мені це подобається, я це люблю. Коли ти йдеш на байдарці, йдеш по наших теренах з очеретом, слухаєш як гукають різні види птахів”, – ділиться Віталій Веремчук, начальник відділу екологічної освіти та рекреації НПП “Прип’ять-Стохід”.

В результаті шестигодинний сплав-прибирання завершився на краю Волині у селі Сваловичі, де Стохід впадає у Прип’ять. Мішки зі сміттям були повні, а ми задоволені. Ба більше, поєднати приємне з корисним і зробити природу чистішою може будь-хто. Головне: мати бажання і хорошу команду.

Марія Вавринюк