Американський дипломат Курт Волкер закликає ВР остаточно схвалити банківське законодавство, аби Україна отримала фінансову допомогу.

Про це у своїй статті пише впливовий американський дипломат, колишній спецпредставник Дерджепу США по Україні Курт Волкер. Стаття опублікувала на сайті Центру аналізу європейської політики (CEPA).

Волкер зазначає, що голосування Верховної Ради України за закон про неповернення ПриватБанку колишнім власникам є моментом істини для президента Володимира Зеленського.

«У той час, коли коронавірус посилює вплив на країну, Рада повинна остаточно схвалити банківське законодавство для вивільнення близько 8 млрд доларів США з боку Міжнародного валютного фонду та в подальшому 1,5 млрд. доларів США з інших джерел», – зазначає Волкер.

Американський дипломат нагадав, що у 2019 році економічне становище України було міцним завдяки реформам, які відбувалися протягом 2014-2019 років.

«Україна істотно покращила фінансове становище, продовжила складні реформи, зміцнила свій імідж в очах іноземних інвесторів та заклала підгрунтя для стрімкого зростання. Україна вперше з часів незалежності 1991 року почала випереджати глобальні ринки», – наголошує Волкер.

Він також зауважує, що 2020-й став роком важкого виклику.

Він зауважує, що вирішальним є бачення та курс, який впроваджує президент Зеленський. Волкер називає позитивним сигналом голосування за земельний закон і відзначає конструктивну роль проєвропейської парламентської опозиції.

«Особливо слід відзначити, що партія «Європейська Солідарність» колишнього президента Порошенка підтримала проект влади щодо земельної реформи і гарантувала його схвалення. Важливо об’єднати всі прореформаторські та проєвропейські політичні сили в країні, а також уникати внутрішніх міжусобиць та появи політично вмотивованих переслідувань», – наголошує Курт Волкер.

Він також зазначає, що міжнародні фінансові інститути – МВФ, Світовий банк та Європейський Союз – готові допомогти Україні подолати кризу.

«МВФ збільшив свій пакет допомоги ‪з 5 до 8 ‬млрд. доларів США, Світовий банк пропонує 1 млрд.  доларів США, а Євросоюз – ще 500 млн. євро. Щонайменше 2 млрд. доларів США МВФ готовий виділити майже невідкладно, щоб допомогти у боротьбі з коронавірусом. Без цієї фінансової підтримки і «знаку якості» реформ від МВФ фінансове становище України буде погіршуватися швидше, ніж зараз», – застерігає Волкер.

Він наголошує, що ухвалення земельної реформи та банківського законодавства стане маркером – чи рухається Україна шляхом євроінтеграції, реформ та верховенства права.

«Україні все ще потрібне незалежне та кваліфіковане судочинство, кваліфіковані та неупереджені Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань, антитрастове законодавство та впровадження механізмів для врегулювання ролі олігархів, а також відкриття економічних секторів для конкуренції та зовнішніх інвестицій. Відкритість України світу та зміцнення верховенства права можуть прискорити економічне зростання», – застерігає Курт Волкер.