Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку України.

За це рішення проголосували 286 депутатів, – пише Бабель.

Під час виступу у парламенті він відзвітував про результати своєї роботи: зупинив інфляцію, збільшив фінансові і золотовалютні резерви країни.

«Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні! Це – протест, це – сигнал, це – попередження, це – червона лінія. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку у країні. Наразі Правління банку та кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність, інституційну спроможність центрального банку. Однак вкрай важливо, щоб їх роботі припинили заважати. Щоб президент, уряд і політики нарешті налагодили ефективну взаємодію з центральним банком», — заявив Смолій.

Напередодні Смолій розповідав, що подав у відставку через «політичний тиск», зокрема з боку багатьох нардепів, а також Ради НБУ. Він зазначив, що вважає політичним тиском проєкт постанови про оцінку діяльності глави НБУ з боку фінансового комітету Ради, низку судових позовів та рішень, зокрема і звернення нардепів до КСУ щодо визнання неконституційним «антиколомойського» законопроєкту.

Ще одним елементом тиску, на думку Смолія, була діяльність Ради НБУ, зокрема постійна критика його роботи з боку голови Ради Богдана Данилишина.