У Радбезі обговорили причетність режиму Асада та його союзників до хіматаки в Думі, у сирійській провінції Східна Гута. На тлі жорсткої критики Дамаска представник РФ в ООН Васілій Небензя продовжив захищати сирійського президента, наголошуючи, що повідомлення про застосування хімічної зброї – це дезінформація. Доказом для цього слугує російська експертиза ґрунту в Думі, яка не виявила слідів хімікатів.

Сполучені Штати твердо переконані, що війська Асада та Росії винні у хіматаці. Про це після атаки заявив американський президент посилаючись на французьких експертів. Трамп повідомив, що прийме рішення щодо відповідного удару впродовж сорока восьми годин. Ніккі Гейлі підтвердила наміри Вашингтону.
Вона вважає що країни-члени дозволили Росії підірвати авторитет організації. Після таких заяв Москва пригрозила Вашингтону серйозними наслідками. Радбез не прийняв жодної резолюції по Сирії через відсутність спільної згоди та право вето. Верховний комісар ООН назвав такі дії заохоченням режиму застосовувати хімічну зброю.

 

Восьмого квітня з’явились повідомлення про хімічну атаку на  Думу – останнє місто в регіоні, що не підконтрольне силам режиму. Внаслідок отруєння вже загинули півтори сотні людей, понад тисяча – постраждали. З 2013 року в Сирії застосовували хімзброю щонайменше тридцять п’ять разів.