На Меморіалі вічної слави у Луцьку нарешті почали демонтаж комуністичних символів. Більше там не буде ні зображень Леніна та Сталіна на орденах, ні кремлівських зірок. Робітники обіцяють прибрати цей мотлох за день.

Що залишать та які ще зміни будуть на меморіалі – розповідає Ангеліна Гущина.

Серп і молот, зображення Леніна і Сталіна, комуністичні гасла… Нарешті знімають цю радянську символіку. Робота не з легких, діляться майстри, адже бронзові знаки надто вже в’їлися в камінь. До того ж одне з головних завдань – максимально зберегти мармур.

«Хочемо, щоб не тріснув, але, бачте, він тріскає. Треба зберегти більше каменю. Але так приклеїли… Дуже міцно тримається, але мусимо робити, мусимо знімати», – розповідають робітники.

У цілому на меморіалі демонтують 17 комуністичних знаків. Зараз працюють над тими, які розміщені на гранітних плитах. Демонтують також і написи, які мають прив’язку до радянських діячів чи проросійський підтекст. Далі мармур, де потрібно, замінять.

«За сьогодні знімемо, а далі будемо ставити. Може, завтра, післязавтра», – озвучують плани.

Візьмуться й за цифри. До 1 травня обіцяють замінити 1941 рік на 1939-й. Адже саме тоді розпочалася Друга світова війна. Також найближчими днями знімуть і орден перемоги на обеліску. Для цього замовили спеціальну автовишку у Львові.

Пильно придивляються до того, що відбувається на меморіалі, звичайні перехожі. Коли дізнаються про декомунізацію, видихають із полегшенням. Кажуть, братися за цю справу треба було давно. Адже останнім часом, в умовах повномасштабної війни в Україні, гуляти меморіалом з такими символами було просто соромно.

Після демонтажних робіт весь благоустрій відновлять у найкоротші терміни. Замість кремлівських символів буде новенький мармур, і над усім Луцьком більше не височітиме символ агресора і вбивці українського народу.