Двадцять три гривні дев’яносто вісім копійок. Стільки нині в Україні за курсом Нацбанку вартує один долар. Це рекордні показники – востаннє долар опускався нижче двадцяти чотирьох гривень у січні 2016 року. Експерти пояснюють: є декілька причин такого зміцнення гривні. Зокрема, це сталось за рахунок активного продажу цінних паперів державного займу. За долари їх купують іноземці, і таким чином, створюють надлишок іноземної валюти в країні. Також нині Україна активно продає зернові, які цьогоріч вродили особливо добре. Ціни на них – дуже вигідні для держави. Аналогічна ситуація і на ринку продажу металургійних виробів. Крім цього, чимало іноземної валюти привозять трудові мігранти з-за кордону.

Чи довго триватиме зміцнення гривні, експерти поки сказати не можуть. Наприкінці грудня Україна традиційно віддаватиме частину зовнішнього боргу, тож національна валюта може здати позиції. Тим паче, що і Уряд, і міжнародні фінустанови прогнозують ціну долара понад 27 грн вже до кінця року.

А тим часом у Нацбанку заявили, що через нинішє зміцнення курсу вони зазнали збитків на суму в понад 12 мільярдів гривень.