До Нового року – лічені години. Деякі лучани ще обирають ялинку, а інші ж думають про новорічний стіл. У кожної сім’ї різні традиції, але олів’є готують у чи не кожному домі. Щоправда, рецепти в усіх різні.

Показати кулінарний майстер-клас і приготувати легендарний новорічний салат взялися ректорка Луцького НТУ Ірина Вахович та очільник ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось.

Розпочинаємо – з продуктового кошика.

Перелік інгредієнтів – традиційний: картопля, яйця, морква, горошок, майонез, огірки, ковбаса чи шинка і цибуля. Щоправда, навіть цибулю ректори обрали різну: Анатолій Цьось використав звичайну білу, а Ірина Вахович – зелену.

Коли усі продукти на столі – ректори вбралися у спецодяг і взялися до приготування.

Один із секретів приготування в очільників обох вишів – спільний.

Кажуть, що в цій справі головне – з яким настроєм працюєш. У такій компанії і гарній атмосфері, кажуть, салат має вийти смачним.

У родині Анатолія Цьося олів’є – традиційна новорічна страва. Готують її вже більше 20 років. Ректор ВНУ розповідає, що спробували різні рецепти.

“Замість вареної ковбаси додавали м’ясо варене. Дуже смачно, дуже добре, але мені от запах цієї вареної ковбаси нагадує дитинство… Тож все таки ми повернулися до варіанту вареної ковбаски”, – ділиться Анатолій Цьось.

Щоправда, очільник власноруч вишу готує цю страву вперше.

А ось Ірина Вахович ділиться, що олів’є – одна із її улюблених страв. Вже близько 10 років готує цей салат зі свининою, а не з ковбасою.

“А як вперше прийшла ідея замість ковбаси додати шинку? Мабуть, ковбаси не було вдома, а було  м’ясо, от ми його й зварили. І відповідно дуже сподобалося. І, повірте, після того, вже я до ковбаси не вертаюся”, – розповіла очільниця ЛНТУ.

Ще одна особливість рецепту Ірини Вахович – зелена цибуля

А тепер – останні кроки: додаємо майонез, сіль та перець й вимішуємо наш салат. І найцікавіше – Будемо куштувати.

Серед журі цього кулінарного батлу – керівник гіпермаркету “Там-Там” Віктор Кульбачинський. Та і самі кулінари визнають, що переможці – обоє, адже салати вийшли однаково смачними!

Фото Поліни БЕРЕЗЮК