Три місяці тому луцький транспорт перейшов на безготівковий розрахунок. У міських маршрутках та тролейбусах встановили валідатори, за допомогою яких треба оплачувати проїзд.

Головна проблема реформи у тому, що досі у транспорті деякі пасажири платять готівкою. Іноді це вимушений крок, коли люди просто гублять картку. Але є й бойкотувальники реформи.

Як би там не було, але готівка з луцьких маршруток не зникла. Ми вирішили самостійно порахувати пасажирів, які платять грошима. Проїхали однією з міських маршруток 35 зупинок центральними вулицями міста в годину пік.

Загалом за час цієї подорожі нарахували 23 людини, які розплатились за проїзд грішми, а не карткою. За підрахунками управління транспорту, нині 25-30 % пасажирів – платять готівкою. Цю проблему, кажуть, може вирішити контроль у транспорті.

У маршрутках з цим поки складно. До прикладу, у найбільшого перевізника, який має з десяток маршрутів, всього двоє контролерів. Тож минулого тижня ситуацію моніторили працівники управління транспорту. Вони складали приписи на перевізників, але поки це безрезультатно.

Що ж до електротранспорту, то там “зайців” майже немає. Нині на маршрутах працюють 30 контролерів, які встигли перевірити півмільйона пасажирів. З них лише 48 тисяч – не платили електронним квитком.