Як працює військова кафедра у Луцьку на базі ЛНТУ? Які спеціальності входять туди? Що потрібно знати та вміти, аби стати студентом кафедри з військової підготовки?

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів Павло Турсамуратор, завідувач військової підготовки ЛНТУ.

В Україні більше 50-ти ВНЗ мають військові кафедри і там готують офіцерів запасу. Кафедра на базі Луцького національного технічного університету відносно молода, була заснована у 2016 році. І вже відбулось чотири випуски. Загалом підготовили близько 200 офіцерів запасу, серед них  близько 50 – це жінки.

«Серед випускників є учасники АТО, ООС і є вже ті, які мобілізовані або призвані і беруть участь у повномасштабній війні росії проти України. За нашою інформацією, близько 70 офіцерів запасу, випускників нашої кафедри вже проходять військову службу», – каже Павло Турсамуратор

Військова кафедра у Луцьку готує студентів за чотирма військово-обліковими спеціальностями:

  • бойове застосування підрозділів механізованих військ;
  • бойове застосування підрозділів наземної артилерії;
  • організація морально-психологічного забезпечення;
  • психологія.

За словами пана Павла, на сьогодні всі ці спеціальності актуальні.

«Щодо навчальних дисциплін: є військова топографія, де вчать правила орієнтування. Про систему координат, то в основному це стосується спеціальності бойове застосування підрозділів наземної артилерії, тут більш детальніше навчають цьому», – розповів завідувач кафедри.

На військовій кафедрі у ЛНТУ навчання відбувається один раз на тиждень. Під час воєнного стану навчання проходить очно. Павло Турсамуратор поділився, що потрібно для того, щоб стати студентом військової кафедри.

«Зараховуються громадяни України для військової підготовки ті, які здобувають або здобули рівень освіти не нижче бакалавр. Тобто людина може вступити на кафедру військової підготовки з другого курсу. І до моменту присвоєння звання офіцер запасу у неї має бути ступінь освіти не нижчий бакалавра. Загальна тривалість навчання – 2 роки», – каже гість програми.

Один із вступних іспитів на військову кафедру – це  фізична підготовка. Рівень фізичної підготовки – на рівні загальноосвітньої школи. Щодо нормативів, то це біг 100 метрів, біг 1 кілометр, для дівчат комплексна силова вправа (згинання тулуба – прес,  віджимання від підлоги), для хлопців – підтягування. Крім фізичної підготовки, потрібно ще здати тести з психології, серед них є арифметичні завдання, правильна побудова числових рядів.