П’ятого травня майже у ста містах Росії відбулись масові акції проти черового президентьсякого терміну Володимира Путіна. Протести носить назву “Він нам не цар”.. Станом на вечір 5го травня, поліція затримала понад тисячу учасників. Про це повідомляє правозахисний медіа-проект ОВД інфо. У Москві, заарештували понад півтисячі людей, в тому числі політика Олексія Навального. В свою чергу, продюсерка каналу Навальний лайф Оксана Бауліна написала у твіттері, що на акціях, правохоронні органи у російській столиці затримують навіть дітей.
Дісталося і медійникам. Зокрема, арештували випускову редакторку телеканалу «Дождь» Оксану Гандзюк, двох кореспондентів Дейлі Шторм Іллю Горшкова і Олександру Антюфеева, у яких були при собі прес-карти.
Також, майже 200 людей затримали у Челябінську, близько вісімдесяти – в Якутську. В Красноярську, Новокузнецьку та Калузі загалом арештовано близько ста активістів.
Мітинги заплановані були у 90 містах по всій країні. У Москві, Санкт-Петербурзі і багатьох інших регіонах заходи не санкціоновані. Організатори заявлячють, що головна мета – боротьба з корупцією, бідністю і нерівністю, а також протест проти блокування Telegram.