Росіяни змонтували ісламофобське постановочне відео, на якому нібито українська ДРГ знищила чеченський УАЗик, та ще й спалила священний Коран, знайдений у машині.

Про це пише офіційний телеграм-канал Міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm і наводить аргумерти, чому це відео – російська інформаційно-психологічна операція (відео можна переглянути тут):

? Локація виглядає аж надто кумедною – чеченський УАЗик, який сам один катався лісом уночі й натрапив на «українську засідку». Напевно режисер відео вирішив пожертвувати тим мотлохом, якого не шкода – аби не палити БМП чи мотолигу.

? «Українська ДРГ» в кросівках з білою блискучою підошвою. Чому ДРГ? А який сенс групі бійців в лісі ходити в масках?

? Розвиток сценарію «непередбачуваний» – один боєць каже іншому, щоб той подивився у сумці документи чи паспорт (хоча товариш і так риється в сумці). І, о диво, інший ісламофоб, за дивним збігом обставин, через 3 секунди після вказівки «щось знайти» – знаходить священний Коран.

? Голос за кадром не лише говорить досить постановочною українською, якої явно не почуєш ані в центральних, ані західних областях, – режисер монтажу змінив темпоритм голосу. Це зроблено з метою «змазування» вимови, аби явні лажі були не так помітні.

? Однак проблеми не лише зі звуком, але й із картинкою. За збігом обставин відео також зняте за найгірших умов – вночі, аби досвідчений глядач не зміг розгледіти ляпів.

? Оператор, який знімає відео і коментує, занадто акцентує увагу на темі свиней і «життя як у свині». Навряд це раптово – він точно знає, що ці речі зачіпають мусульман.

? Вишенька на торті – спалення прапору Татарстану замість прапору Чечні.

? Висновок: росіяни зі штанів вистрибують, аби хоч якось загасити тему утилізації мусульман на війні в Україні. Особливо гостро це завдання стоїть перед ГУР МО РФ після скандалу в Ульяновській області, де у в’язниці Димитровграда співробітники УФСИН катували мусульман, які тримали уразу – рвали Священний Коран та зневажали Пророка (ﷺ). Скандали набув таких масштабів, що змушені були реагувати кадирівські чиновники, адже адвокат в’язнів заявив про нелюдські тортури за релігійною ознакою. Зараз це топова тема не лише серед чеченської молоді, але й серед аварців, кумиків, табасаранців, татар і башкир.

Яка мета такої акції

Російське командування вже декілька тижнів намагається мінімізувати ризики заколоту серед представників мусульманських народів, які невдоволені військовим керівництвом. Все більше мусульмани відмовляються воювати, особливо на тлі скандалів у РФ, пов’язаних з утиском за релігійною ознакою.

Найактивніше з полону вимінюють не тільки кадирівців, а і представників мусульманських народів, тому що російське керівництво боїться заворушень у національних республіках на ґрунті  відмови вмирати за путіна.

Вочевидь, ця постановка російських підрозділів ІПСО виконує функцію переорієнтування уваги мусульман у РФ з протестних настроїв у бік консолідації у війні проти України. Особливо це стосується військовослужбовців.

Заради цієї постановки росіяни спалили Коран.