В урологічному відділенні Луцької міської клінічної лікарні лікарі розпочали новий вид операцій.

Вони вперше зробили операцію, яка називається “черезшкірна нефролітотрипсія”, тобто лікування сечокам’яної хвороби за допомогою контактного дроблення каменів, – йдеться на сторінці медзакладу у фейсбуці.

“Суть методу полягає у виконанні “проколу” в поперековій ділянці (зі сторони спини), через який в порожнисту системи нирки вводиться спеціальний інструмент – “нефоскоп”. Він забезпечує можливість огляду нирки і каменя з середини, а також має робочий канал, через який камені дроблять і виводять його фрагменти. Після проведеної операції у поперековій ділянці залишається малопомітний рубець довжиною приблизно 1 сантиметр”, – розповідає завідувач відділення Мирослав Коник.

Хоча подібна операція може тривати довше як класична “відкрита”, проте після оперативного втручання новим методом хворий на наступний день вже ходить, зменшується перебування у стаціонарі до 4-5 діб, значно менша операційна травма та больовий синдром і значно вища ефективність у порівнянні з іншими методами.

Такий метод вважається «золотим стандартом» малоінвазивного оперативного лікування сечокам’яної хвороби не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Мирослав Коник