У Волинській області дозволили пом’якшити карантин. Як розповіли у Міністерстві охорони здоров’я – за усіма трьома ключовими показниками Волинь відповідає нормам. Тож обмеження, зокрема, щодо курсування громадського транспорту, – скасовують.

Втім, в пом’якшують карантин не на всій території області. Зняти обмеження не можуть у Ковелі, Ковельському районі та селищі Олика Ківерцівського району, а саме місцевій психіатричній лікарні. Там продовжують фіксувати нові випадки інфекції.

“В цих місцях залишається критична ситуація, епідситуація і показники, а саме інцидентність перевищують допустимі норми”, – зазначила заступниця голови Волинської облдержадміністрації Тетяна Щербак.

У Луцьку ж усі показники дозволяють зняти карантинні обмеження. Зокрема, відновити роботу громадського транспорту. Відповідне рішення прийняли на сесії Луцькради.

“Хвороба залишається, небезпека залишається. Тому ми просто повинні пам’ятати, що дотримання тієї дистанції, яку назвали соціальною півтора-два метри, вона залишається. Відвідування магазинів, наших ринків, інших закладів в масках залишається, в транспорті перебування в масках обов’язкове”, – наголосив в.п. Луцького міського голови Григорій Пустовіт.

Тож у міськраді кажуть, що з першого червня у Луцьку запрацює транспорт. Релігійні та спортивні установи також відновлять роботу, але з обмеженням – не більше однієї людини на квадратний метр та 10 людей у приміщенні відповідно. З третього червня почнуть працювати дитсадки. З 10-го – заклади харчування. Також, відновлять міжміське та міжобласне сполучення, і навіть роботу готелів.