Для запуску мотора в моторизованій сільськогосподарській техніці застосовуються два типи механізмів: електричний і пружинний (ручний). Кожен із них має свої унікальні характеристики, що може призвести до різних видів несправностей. У цій статті ми коротко розглянемо основні принципи вибору стартера і підтримки його працездатності.

Усе що потрібно знати про електростартер для мотоблока

Використання цього вузла значно спрощує життя власнику техніки, оскільки запуск мотора відбувається за допомогою енергії акумулятора і не потрібно прикладати фізичну силу. Але водночас, електростартер на мотоблок має складну конструкцію і в разі поломки бендикса, втягувального реле, шестерні або пружини, простіше повністю замінити вузол, ніж ремонтувати його.

Усе що потрібно знати про електростартер для мотоблока

Працює стартерний механізм за таким принципом: під час натискання на кнопку або поворотом ключа електрика надходить на соленоїд, потім шестерні ДВЗ, через що замикаються контакти реле і підключається акумулятор — струм приводить у роботу двигун. Після запуску бендикс повертається у вихідне положення, прибираючи від вінця вал якоря.

Електричний стартер для мотоблока може вийти з ладу тому що:

  • заклинило втягувальне реле;
  • були допущені помилки під час розбирання або ремонту вузла;
  • сталося окислення контактів;
  • розрядилася батарея акумулятора;
  • було механічне пошкодження.

Ручний стартер для мотоблока — які особливості експлуатації

Особливості ручного стартера для мотоблока

Напівавтоматична пружина допомагає запустити двигун, тому ці стартери ще називають пружинними. Для запуску ДВЗ техніки достатньо один або кілька разів повернути спеціальну ручку вузла. Їхніми головними перевагами є простота конструкції та доступна ціна. Поломки трапляються найчастіше через зношування комплектуючих:

  • розриву металевої пружинної стрічки;
  • перетирання шнура;
  • деформації гачка.

Також до несправностей може призвести забруднення вузла, потрапляння вологи всередину або брак мастильних матеріалів.

Як вибрати стартер на мотоблок?

Новий вузол має бути сумісний з моделлю вашої техніки, відповідати способам і розміром кріплення. Якщо вам потрібно купити ручний стартер для мотоблока на сайті https://tata-agro-moto.com у каталозі товару вказується, на які мотоблоки їх можна встановлювати, це ж стосується й електричних вузлів.

Варто пам’ятати, що ідеальна робота запчастини можлива в перший рік експлуатації, а далі все залежить від якості збірки (тому краще купувати стартер від виробників з хорошою репутацією) і подальшого обслуговування. Після монтажу нового стартера рекомендується не залишати техніку на тривалий термін просто неба, інакше потрапляння вологи і бруду може спровокувати передчасну поломку. Правильним місцем для зберігання моторизованої сільгосптехніки є крите приміщення з хорошою вентиляцією повітря. Також для ручного стартера на мотоблок важливо регулярно змащувати напівавтоматичну пружину — це запобігатиме її швидкому зносу.

В інтернет-магазині ТАТА Агро-Мото розміщено близько 9 тисяч різних товарів для техніки, зокрема великий вибір стартерів, а доставка здійснюється по Україні поштовими службами.

Автор: Новіков Олександр Сергійович (експерт Tata-Agro-Moto).