Рогань – селище міського типу Харківської області, розташоване на березі річки Роганка. До складу селища також належить село Докучаївське. Мій Харків розповідає про історію цього краю, про те, як тут поживають сьогодні та радить, що тут можна цікаво подивитися.

Коротка історія поселення

Поселення у цих місцях було засноване 1736 року на перетині Чугуївського тракту. Пізніше в цих місцях було село Рогань Харківського повіту. 19 жовтня 1938 року Велика Рогань набула статусу селища міського типу. 1944 року у його складі заснували село Докучаївське.Храм в Большой Рогани

Під час Другої світової війни з 1941 до 1943 року ці місця знаходилися під окупацією німецьких нацистів. У 1960-ті роки селище активно забудовується. Тут працює кілька шкіл, лікарні, клуби. У сімдесяті роки минулого століття розвивається економіка цієї місцевості: з’являється картонна фабрика, овочемолочний радгосп.

У 2012 році частина села Докучаївське входить до Харкова. Свою сучасну назву село отримало у 2016 році, а до цього мало ім’я «Комуніст». Саме селище Велика Рогань сьогодні називають просто Роганню.

Що тут можна побачити

Докучаевский дендропарк

Сьогодні у селищі Рогань працює інститут тваринництва, молочно-товарна ферма та рибокоптильний завод. Тут можна побачити Братську могилу радянських воїнів, де поховано близько 1000 місцевих бійців.

Найвідоміше місце селища – дендропарк ХНАУ імені Докучаєва. Він є частиною зеленої зони учбового містечка Докучаєва. Площа складає 23,2 га. Тут досить мальовнича природа. Дендропарк активно будується у 1970-1990-ті роки.

Сьогодні тут росте близько 900 різних видів деревних рослин, які представляють різні флористичні зони: європейську, кримсько-кавказьку, середньоазіатську, китайську, далекосхідну, японську та північноамериканську.

Дендропарк вважається перлиною Харківщини. Тут ви можете прогулятися ялівцевими алеями, подивитися на блакитні ялинки та модрини.

Тут зібрано колекцію рідкісних унікальних рослин, наприклад: карельську березу та дерево гінкго білоба, яке вважалося вимерлим. Його знайшли високо в китайських горах і відновили в ботанічних садах.