Сьогодні, у день Морської піхоти Збройних сил України, «Укрпошта» почала продаж нової спеціальної марки «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!». Перед тим її урочисто презентували й погасили. Наші журналісти, які були на заході, розказують і показують, як усе відбувалося.

Понад 1200 людей – це черга до «Укрпошти» в Києві. Близько сотні людей вишикувалися й біля одного з відділень у Сумах. І така картина в кожному обласному центрі України.

Ажіотаж і черга ледь не до дверей. Усі люди хочуть придбати спеціальні марки, які випустила Укрпошта. До слова, продають їх з обмеженнями – два блоки на одну людину.

Люди почали сходитися ще задовго до старту продажу. Адже напередодні марку «Русскій воєнний корабль… Всьо!» офіційно презентували. Зробити це вирішили 23 травня, бо дата символічна: Україна відзначає День Морського піхотинця, а також 40-й день, відколи російський військовий корабель пішов у відомому всім напрямку. Саме він і зображений на нових марках. Але цей ескіз – робота художника-переселенця із Криму. Його, до слова, обрало народне голосування.

«Також на маркованому аркуші є дата 14 квітня 2022 року, яка стала чорним днем в історії російського морського флоту.  Блок марки F буде пересилатися по Україні, а блок W д ля пересилання за кордон», – розповів керівник Волинської дирекції «Укрпошти» Іван Люсак.

Загалом в Україні випустили 5 мільйонів примірників, три мільйони – саме для внутрішнього пересилання. Тираж, діляться, величезний, бо ж іще після першої марки із російським кораблем зрозуміли: попит є. А голова Волинської обласної ради Григорій Недопад вірить ще й у віщу силу марок.

«Був присутній на погашенні першої марки, і так сталося, що за добу цей корабель затонув», – каже голова Волиньради Григорій Недопад.

Тож просить дирекцію «Укрпошти» випускати якомога більше марок із критично важливими для росіян об’єктами і кремлем зокрема, аби ті пішли вслід за російським кораблем. Нові зображення, обіцяють, будуть. А сьогодні ж разом із очільниками волинських видань погасили конверти першого дня з марками.

Один із конвертів погасив Анатолій Лужніков. Це чоловік дивом врятувався з «Азовсталі», де працював охоронцем. Виїхати з пекла, зізнається, йому допоміг Бог.

«Вирвало суглоб, ключицю і частину руки. Мені дуже сильно допоміг Господь, за що я його можу благословляти і дякувати», – розказує чоловік.

Анатолій пишається, що на марці зображений його побратим і до госпіталю, в якому нині проходить лікування, вже повертається не з порожніми руками – у Луцьку він першим купив символічну марку.

Людмила Ростока теж придбала два блоки марок і кілька листівок. Зізнається: не для себе, а для сина.

«Це в мене син збирає. А він зараз на фронті. Він у мене збирає марки, він в мене філателіст», – каже жінка.

Знакову для українців марку можна придбати в усіх відділеннях «Укрпошти». А вже найближчим часом презентуватимуть нову – під назвою «Доброго вечора, ми з України!». До слова, голосування за ескізи відбувається в додатку «Дія».