Надворі травень, а отже, вже не за горами закінчення навчального року. Школярі з нетерпінням чекають канікул, а от одинадцятикласникам уже час визначитися із майбутньою професією. Луцький національний технічний університет запросив абітурієнтів, аби показати, ким вони стануть по завершенню вишу.

На дні відкритих дверей побувала й наша Ольга Матвєєва.

Луцький національний технічний університет запрошує абітурієнтів на навчання. І не лише їх. Викладач кафедри комп’ютерних наук переконував нас: запрограмувати робота дуже просто, – мовляв, і самі впораєтесь.

Так швидко і легко, кажуть, минуть чотири роки. А після навчання, а кого й під час – з руками й ногами заберуть на роботу провідні ІТ-компанії.

«У нас є різного роду сучасні  інформаційні технології, ми використовуємо штучний інтелект, роботів, вчимо програмувати, показуємо, як працює 3D-друк, наші студенти працюють в ІТ-студії», – розповідає викладач кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Юрій Лук’янчук.

Вступати до Луцького національного технічного університету вже твердо вирішили Олександр і Дмитро. З факультетом, кажуть, визначилися.

«Ми думаємо на комп’ютерні технології, але на яку кафедру – ще не знаємо. Я також хочу на комп’ютерні технології, адже програмування – популярна і доволі цікава річ. Там наприклад кодування», – кажуть абітурієнти.

Викладачі з кафедри цифрових освітніх технологій розповідають хлопцям, чому варто обрати саме цю освітню програму. Керувати комп’ютером, навіть не доторкаючись до нього, кажуть, зможуть усі.

«Після закінчення ви можете працювати як у закладах освіти, так і за інженерними спеціальностями – програмістами, інженерами», -– запевняє викладач кафедри цифрових освітніх технологій ЛНТУ Павло Саварин.

Поєднати компютерні технологій зі знанням іноземних мов пропонують на освітній програмі «Прикладна лінвістика». Уже кілька років ця кафедра – серед найпопулярніших в університеті. Тепер, окрім англійської, німецької, а також польської за бажанням, тут пропонують поглибити навички й в інших сферах.

«Поняття прикладної лінгвістики ми бачимо у практичному застосуванні, тому ми добавили ІТ-складову для наших студентів і базову підготовку, що стосується менеджменту», – розказує доцентка кафедри української та іноземної філології ЛНТУ Анжеліка Яновець.

Цьогоріч на кафедрі української та іноземної філології навчатимуть ще й редакторів, медіааналітиків, рекламістів, піар-спеціалістів. Тобто в університеті з’явилася освітня програма «Журналістика».

«Хочемо виховати, навчити справжніх фахівців, які будуть правильно й гідно події висвітлювати», – ділиться задумами завідувачка кафедри української та іноземної філології ЛНТУ Алла Мартинюк.

Із нового та унікального – факультет аграрних технологій. Його студентів, кажуть, на роботу забиратимуть ще на другому курсі. Бо ж Волинь – аграрна область.

«Аграрні технології та екологія – це базис нашого життя. Агрономи вирощують сільськогосподарську продукцію. Без їжі жити ми не можемо», – впевнений заступник декана факультету аграрних технологій та екології Юрій Шимчук.

Навчатися студенти, обіцяє ректорка вишу Ірина Вахович, будуть у сучасних та комфортних аудиторіях. Бо ж упродовж останніх двох років тут активно проводять ремонти. До слова, дизайн і аудиторій, і оновлених корпусів розробляли на факультеті архітектури та дизайну.

«Факультет мегапотужний, робить замовлення не тільки для Волинської області. У нас є будівельна студія, дизайнерські студії, архітектурні студії, до яких ви будете залучені і в процесі навчання будете розробляти низку проєктів», – розповідає ректорка Ірина вахович.

А після нашої перемоги відбудовуватимуть Україну! Загалом Луцький національний технічний університет пропонує абітурієнтам 7 факультетів й десятки освітніх програм. Спеціалісти кожної, обіцяють, будуть затребуваними і запрошують: з вірою у ЗСУ вступай до ЛНТУ.