У селі Рудка-Червинська на Камінь-Каширщині мешканці по-особливому не люблять дощів та весняних повеней. Бо ж через долини їхні обійстя затоплює не не жарт. Довгі роки рятував ситуацію рів, який пролягав через усю проблемну вулицю Миру і виводив воду до річки. З часом він заріс і майже перестав справлятися зі своїми функціями.

Навесні цьогоріч проблему пробували вирішити, але до кінця справу поки не довели. Чому, – дізнавалася Марія Вавринюк.

Замість того, щоб на старості літ жити спокійно, каже Марія Іванівна, мусить рятувати господарку. Бо її обійстя – чи не найнижче у селі, тож воно щоразу опиняється у воді під час дощів. Ця проблема на вулиці миру у селі Рудка-Червинська вже давно: з гори вода біжить донизу і зупиняється в дворах і городах селян.

Довгий час рятував ситуацію рів через всю вулицю, по якому вода стікала в річку Стохід. Викопали його кілька десятків років тому, тож донині вже заріс і зі своїми функціями майже не справляється.

Проблему мешканців вулиці Миру пробували вирішити навесні. Тоді, у квітні, старий рів почали оновлювати: у кількох місцях його прокопали. В тому числі і біля бабці Марії. Тож тепер вся вода зверху тече в її садок і льох. Жінка каже, якби знала що будуть рів копати не до кінця – не дозволила б. Бо ж живе сама і впоратись з бідою не може.

“Я б лягала під той копач, що копає, і вони б не викопала”, – каже Марія Сацик.

А якщо копати далі не збираються, каже бабуся, то хай би вже загорнули. До слова, деякі сусіди, біля яких також покопали і покинули, так і зробили. Але це від потопу аж ніяк не страховка.

Про усі проблеми тут знає сільська староста. В тому числі – і про рів на вулиці Миру. Роботи розповідає пані Раїса, справді почали навесні, але за всіма іншими клопотами, яких багацько, – проблемний рів загубився. Але обіцяє: прокопають повноцінний рів по вулиці Миру у Рудці-Червинській восени. Тож в дощі, і сніги, каже, люди будуть жити спокійно.