21 червня виповнилось 500 років від дня першої писемної згадки про село Чевель. Унікальний ювілей відзначали всім селом, організувавши грандіозне святкування із дотриманням національних традицій, залученням творчих колективів, проведенням історичної виставки.

Привітали місцевих мешканців голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, депутат обласної ради Володимир Бондар, голова відділу комунального майна облради Михайло Імберовський, керівник КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк, голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктор Смолярчук, – пише пресслужба облради.

Григорій Недопад привітав присутніх із визначною датою та вручив громаді села пам’ятний гравертон із побажаннями миру, достатку і добра кожній родині. Також голова обласної ради вручив відзнаки Вячеславу Недзельському за популяризацію традицій, активну участь у громадському житті та створення символіки села Чевеля та Анатолію Бондару за активну співпрацю з громадою села.

Під час урочистостей жителів та вихідців села Чевель відзначили грамотами та подарунками.

Гостей ознайомили з історичною виставкою «Село Чевель – від давніх часів до сьогодення», організовану в приміщенні Чевельської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Директор школи Олександр Добиш розповів, що частина школи була побудована ще у 1933 році, інша частина – в 1993 році. Із 2006 і до 2012 року побудували нову частину приміщення. Історична частина школи, зведена у 1933 році, має унікальну архітектуру з високими стелями та оригінальним розміщенням класів. За кілька років школа відзначатиме 100-літній ювілей із часу заснування. Наразі в навчальному закладі навчаються 45 діток.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як луцький собор відзначив престольне свято. ФОТО

До слова, село Чевель вперше в історії згадується в 1521 році. Одна із версій походження назви села – від слова щавель. Інша – від назви колишньої річки. На жаль, кількість населення села зменшилась. Якщо у 1988 році було зафіксовано 755 мешканців, то зараз їх – 496. Тому не дивно, що на честь ювілею чимало побажань стосувалися саме збільшення громади, адже від цього залежить і поява дитсадка, і розвиток школи та й в цілому перспективи самобутнього села Чевель.