На ринках з’явилися перші чорниці. Через затяжну і холодну весну сезон цьогоріч припізнився. Але на врожаї це не позначилося, чорниці буде вдосталь, – запевняють продавці. Але от покупці за корисною чорною ягодою у черги не шикуються.

Чому? Дізнавалися журналісти 12 каналу.

Що не день, то на луцьких ринках більшає чорниці. Та продавців смачної ягоди трохи більше, як охочих її купити. Придивляються, прицінюються і часто йдуть ні з чим. Кажуть: дорогувато.

Ціни на одну із найкорисніших ягід поки “кусаються”. В середньому за літр чорниць правлять 60 гривень. Продавці обіцяють: ціна висока, бо зараз мало стиглих ягід, тож збирати їх доводиться вручну. Коли ж достигнуть усі – в хід підуть гребінки. Тож вартість чорниць упаде.

Ціна впаде ще й тому, що чорниці цьогоріч вродило вдосталь.

Попри неабияку користь, у чорниці є і прихована небезпека. З-поміж дикоросів ця ягода найактивніше вбирає радіацію. Однак покупці документом про радіологічний контроль майже не цікавляться. Ягоду обирають, щоб стигла і гарна.

Натомість продавці запевняють: все безпечно, адже щоранку склянку ягоди з кожної партії здають на перевірку до лабораторії.

Визначають ці та інші показники, а також контролюють ситуацію на усіх луцьких ринках фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. А вони переконують: на луцьких ринках поки жодних відхилень радіологи не фіксували. І закликають лучан не купувати чорницю на стихійних ринках.