Міст на Шевченка “благає” про ремонт. Щоб не не сталося непоправного, привести до ладу міст вже не один рік просять водії та пішоходи. Натомість комунальники лише час до часу латають його асфальтове покриття  і обіцяють от-от взятися за ремонт по-серйозному.

Про реальний стан мосту та плани комунальників – у сюжеті 12 каналу.

На ремонт закрили проспект Волі – навантаження на втомлений міст збільшилося в рази. Від руху навіть легкових автомобілів конструкції ходять ходором.

Знизу міст і справді виглядає критично. Бетонні опори у суцільних тріщинах, у багатьох місцях повилазила іржава арматура, а тротуари на споді вимощені дошками. Та іншої думка головний комунальник міста, каже: мостові нічого не загрожує, то ж до капремонту він цілком дотягне. А ремонт, як і кілька років перед тим, планують на наступний рік. До того ж, мовляв, фахівці конструкцію ретельно обстежують.

“Він в принципі знаходиться в задовільному стані, тобто ризиків того, що він провалиться чи обвалиться – такого немає. На наступному тижні вже привезти якийсь документ (передпроектний висновок технічного стану мосту, – ред.), тобто спеціалісти близько 2-3 місяців над цим питанням вже працюють”, – запевнив Микола Осіюк, директор департаменту ЖКГ Луцькради.

Той самий документ департаменту ЖКГ мають надати фахівці спеціалізованого підприємства “Трансміст”. От тільки до роботи вони ще й не приступали, каже директор установи. І зауважує: минулоріч міст мали обстежити, але міські урядники задовольнилися лише консультацією. А за обстеження візьмуть лише наступного тижня.

На це витратять 50 тисяч гривень і тиждень часу. Висновки ляжуть в основу проектно-кошторисної документації, тоді ж стануть відомі і обсяг робіт, і вартість.

За попередніми підрахунками, реконструкція мосту на Шевченка з одночасним його розширенням обійдеться у 30 мільйонів гривень. Микола Осіюк каже: попри обмеженість фінансування міськрада усе ж  відремонтувала і міст на Ковельській, і той, що веде до Рованців.  Тож сподівається, що й переправа на Шевченка діждеться своєї черги.