У Луцькраді запланували капітальний ремонт території біля луцького РАЦСу. Раніше повідомляли, що постамент пам’ятника Бандері, який там розташований, знесуть. Кажуть: площа має стати окрасою міста, тож монумент відомому українцю там не вписується.

Наша Анастасія Качина збирала думки прихильників встановлення пам’ятника, а також противників цієї ідеї.

Понад десять років у Луцьку дискутують, чи треба в місті пам’ятник Степану Бандері. Купу грошей з бюджетів міста і області виділяли не раз, але поки поміж депутатів та владців точилися “тихі” війни, вартість монументу росла. Нині маємо скромний постамент, ціни якого вже й ніхто не пригадає.

Екс-заступник міського голови Святослав Кравчук каже, що пам’ятник Бандері мали можливість встановити ще при мері Кривицькому.

“В принципі, можна було це питання вже закрити, поставивши пам’ятник скромний, без усіх постаментів, без помпезності… Пам’ятник слід би поставити отут, я рахую, на Винниченка, навпроти прокуратури, там той скверик невеликий. Там би він вписувався. Там вулиця Степана Бандери. Тим паче, що це місце має свою ауру. І це було б ще однією окрасою міста Луцька “, – зауважив він.

Згодом заговорили про ідею встановлення пам’ятника Бандері біля РАЦСу. І не зважаючи на неабияке обурення лучан, які з цього приводу навіть реєстрували петицію і набрали потрібну кількість голосів, архітектурно-містобудівна рада затвердила і схвалила – Бандері перед РАЦСом бути.

Днями головний комунальник міста розповів, що площу перед РАЦСом реконструюватимуть і п’єдесталу, згідно з проектом, там не буде. Але вже сьогодні, 29 липня, Микола Осіюк каже, що рішення про пам’ятник Бандері ще не прийняте.

“Можливо, він залишиться там, біля РАЦСу, можливо, будуть якісь пропозиції від культурознавців, від істориків, які володіють більш детально інформацією… Усі пропозиції ми будемо враховувати і вирішувати дане питання”, – каже Микола Осіюк.