Волиняни дають нове життя старим комп’ютерним безперебійникам. Увімкнути світло або якийсь прилад, зарядити телефон, рацію стає можливо завдяки цим пристроям. Понад сімдесят таких волонтери вже відправили на передову та блокпости Волині.

Як це працює – дізнавалася наша Марія Вавринюк.

Воювати краще, коли є електроенергія, переконані волиняни Олег Дучимінський та Максим Гнатюк. Викладач Лесиного вишу та інженер-електрик взялися виготовляти інвертори для потреб військових і цивільних, які нині залишилися без світла. Вони згодяться у підвалах, бліндажах, на фронті, в наметах, на блокпостах, каже волонтер Олег Дучимінський.

Інвертор – це пристрій, який перетворює 12 вольт звичайного акумулятора на стандартні 220 і дозволяє мати живлення для будь-яких потреб: зарядити рацію, телефон, увімкнути медичну апаратуру чи електроінструмент.

Одна з переваг інвертора – те, що працює він тихо, на відміну від великого й потужного генератора.

Прилади виготовляють із комп’ютерних безперебійників, адже як тільки акумулятори всередені них перестають працювати – люди їх не використовують.

«Замість внутрішнього акумулятора виводимо грубим кабелем до акумулятора виносного. Тобто акумулятори можуть бути більші-менші. Можливе застосування просто на авто. Тобто підняли капот, клеми накинули, завели машину – і у вас є безперебійне живлення», – розповідає інженер-електрик Максим Гнатюк.

Яка потужність – вже залежить від моделі безперебійника.

«Одна лампочка світлодіодна споживає там 9-10-12 ватт. Тобто на 350 ватт можна включити там 10-20 лампочок або один потужний прожектор, щоб освітити якусь територію», – каже Максим Гнатюк.

Щоб модернізувати старий інвертор, потрібні провід, спеціальні зажими, розетки, інструменти і година часу електрика. Обходиться це у 120-150 гривень. Хоча, Максим запевняє, що зробити це може будь-хто, хто бодай трохи дружить з паяльником.

Волонтери закликають людей долучатися до доброї справи. Якщо самотужки зробити це не виходить, – чоловіки готові дати старим блокам нове життя. Привозити прилади просять за адресою: Луцьк, вул. Коперника, 12, або телефонуйте за номером 066 070 0292. Для військових на передову, теробороні на блокпости й у користування цивільним відправили вже більше як сімдесят інверторів.